Bunlar Gerçek Çevreci

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Atık Pil Toplama Kampanyası’na katılarak, çevre ve doğaya duyarlı okulları ödüllendirdi. Malatya'yı 4 ton atık pilin teklikesinden kurtardılar.

Bunlar Gerçek Çevreci Malatya Yaşam-Sağlık

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında, Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde Atık Pil Toplama Kampanyası Ödül Töreni düzenlendi.

12 Haziran Perşembe günü düzenlenen ödül törenine, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ercan Turan, Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği (TAP) Teknik Eğitim Uzmanı Savaş Arna, Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılıç, bazı daire başkanları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Arna: Atık pil toplama konusunda Malatyalılar çok duyarlı ve başarılılar

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TAP Teknik Eğitim Uzmanı Savaş Arna, Malatya’nın atık pil toplama konusunda Türkiye’de ilk 5 il içinde bulunduğunu belirterek, “Doğaya saygı konusunda özellikle topraklarımızı zehirleyen pillerin toplanması konusunda Malatya çok duyarlı ve başarılı bir kentimiz.  Son 3 yılda Malatya her geçen yıldan daha fazla atık pil toplamış. Bu seneki rakam 4 tonun üzerindedir. Çok anlamlı çalışma ve kampanyalar yapıldı. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Turan: Sağlıklı ve güzel bir çevre için çalışıyoruz

Çevre Haftasında güzel bir organizasyona imza atıldığını belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ercan Turan, sağlıklı ve güzel çevrede yaşamak için çalıştıklarını söyledi.

Geçen hafta Türkiye’nin sayılı çevre projelerinden biri olan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını hatırlatan Turan, “Malatya çevre dostu bir kentimiz. Hazırladığı projelerle her yıl buna yenilerini ekliyor. Atık pil toplama konusunda da her yıl aktif olarak farklı organizasyonlar yapmaktadır. Bunun yanında hava kirliliği, gürültü, görüntü, atık yağ toplama, kirli tıbbi atık toplama gibi farklı çevre dostu projeler de hazırlamaktadır. Bu çalışmaların yanında çevre bilincinin oluşması için eğitim çalışmaları da yapıyoruz. Bu etkinliğin amacına ulaşması bizleri mutlu etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Teşekkür Plaketi

Konuşmaların ardında TAP Teknik Eğitim Uzmanı Savaş Arna, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan’a atık pil toplama konusunda Malatya Büyükşehir Belediyesinin sürdürdüğü çalışmalardan dolayı plaket takdim etti.

Başarılı olan okullara ödülleri verildi

Çevre dostu bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen kampanya sonunda 151 okul içerisinde başarılı olan 18 okula ödülleri törene katılan protokol tarafından tek tek takdim edildi. Başarılı olan okullara laptop, tablet bilgisayar, bilgisayar yazıcıları, laser fotokopi makineleri, satranç eğitim panusu ve satranç takımları hediye edildi.

3 kategoride organize edilen ve başarılı olan okullar ise şöyle;

BİRİNCİ KATEGORİ (ÖĞRENCİ SAYISI 10 – 150 ARASI OLAN OKULLAR)

1 – Öncü İlkokulu

2 – Yeşilyurt Gazi Orta Okulu

3 – Suluköy İlkokulu

4 – Ayyıldız Ana Okulu

5 – Büyüköz Ören İlkokulu

6 – Kendirli Sıtmapınarı İlkokulu

 

İKİNCİ KATEGORİ (ÖĞRENCİ SAYISI 151–750 ARASI OLAN OKULLAR)

1 – 13 Şubat İmam Hatip Orta Okulu

2 – Orduzu Nadire Dernek İlkokulu

3 – Şehit Konuk İlkokulu

4 – Şehit Ahmet Kurak Anaokulu

5 – 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu

6 – Doğanşehir Ortaokulu

 

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ (ÖĞRENCİ SAYISI 751 VE ÜZERİ OLAN OKULLAR)

1 – Rahmi Akıncı Ortaokulu

2 – Hidayet İlkokulu

3 – Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi

4 – Fırat İlkokulu

5 – Abdulkadir Eriş İlkokulu

6 – Türkiyem İlkokulu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom