Derin Provakasyona Alet Olunmasın

Malatya’da MHP ve Ülkü Ocakları’nın Diyarbakır’da Türk bayrağının indirilmesine tepki amacıyla düzenlediği eyleme katılan bir grup BDP il binasını basmak isteyince olaylar çıktı.

Derin Provakasyona Alet Olunmasın Türkiye-Dünya

MHP ve Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Kışla Caddesi üzerinde yürüyüş yaparak Diyarbakır’da Türk bayrağının indirilmesine tepki gösterdi. Yürüyüş PTT binasının önünde son buldu ve “Türkiyem” türküsünü söyleyen grup toplu halde İstiklal Marşı’nı okudu. Eylemde konuşan MHP İl Başkanı Arif Yıldız, “Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki şanlı bayrağımızın PKK’lı teröristlerce aşağıya indirilmesi sabrımızı taşma aşamasına getirmiştir. Devletin hakimiyetini gösteren en önemli gösterge bayrağın dalgalanmasıdır. Bayrağın indirilmesi ise devletin hakimiyetinin artık tanınmaması demektir. Bayrak Türk milleti için o kadar önemlidir ki, uğrunda ölünecek değerlerden birisidir” dedi.

Eyleme katılan bir grup, konuşma bitmeden yakın mesafede bulunan Halep Caddesi’ndeki BDP il binasına doğru koştu. Gruptan bazıları BDP il binasına, bir diğer grup ise aynı binanın karşısındaki Özgür Öğrenci Derneği’nin bulunduğu binaya girmek istedi. Bu esnada polis ile ülkücüler arasında arbede yaşandı. Arbede esnasında bir polis memuru başından yaralandı. Polis ekipleri grubu engellemeye çalıştı. Polis, taş atan gruba “Şuanda karşınızda Türk polisi var” diyerek uyarıda bulundu. Polis ekipleri grup dağılmayınca biber gazı kullandı. Biber gazından etkilenen 3-4 ülkücü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

MHP İl Başkanı Arif Yıldız, “Geri dönüyoruz, ezan okunuyor, ezana saygınızı gösterin. İmanlı Türk genci olarak görevinizi yaptınız, şimdi kışlanıza, ocağınıza dönüyorsunuz” dedi. Yıldız’ın uyarısı üzerine grup dağıldı.
Polis tarafından şehir merkezinde güvenlik önlemleri arttırılırken, BDP il binası çevresinde de çok sayıda ekip görevlendirildi.


Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı Gül, Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki kışlada Türk bayrağının indirilmesini şiddetle kınadığını söyledi. Gül, “Bu ve benzeri çirkin tahrikler amacına ulaşamayacaktır” dedi.

GENEL KURMAY

Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir.

BU TÜR ŞEYLERİ TASVİP ETMİYORUZ"

Tuncel, şöyle dedi: "Hassas dönemlerde bayrak konusu gündeme geliyor. Hem HDP hem BDP olarak bu konudaki yaklaşımız biliniyor. Bu tür şeyleri tasvip etmiyoruz. Bunun üzerinden bir linç kampanyasının yürütülmesini de doğru bulmuyoruz. Sonuçta hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu hassas sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin sağduyulu olması gerekir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 20
Bu Ay : 4910
Toplam : 4910

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom