74 Yarış Atı Bu Ay Satışa Çıkarılacak

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen ünlü Arap atlarının satışının ilk bölümünün 17 Haziran’da gerçekleştirileceği bildirildi.

74 Yarış Atı Bu Ay Satışa Çıkarılacak Malatya Ekonomi

Akçadağ İlçesi Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde 1,5 ve 2,5 yaş arası taylardan 59'unun 17 Haziran'da, 15'inin 26 Haziran'da Bursa Karacabey Tarım İşletmesi'nde açık artırmayla satışa sunulacağı belirtildi.
Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde çeşitli yaşlarda 450 civarında safkan yarış Arap atı bulunduğu belirtilirken, bu yıl 55 erkek 45 dişi olmak üzere 100 tayın dünyaya geldiği vurgulandı.

Kadro fazlası diye tabir edilen 59 tayın 17 Haziran'da Bursa Karacabey Tarım İşletmesi'nde açık artırmayla satışa sunulacağı, daha sonra saf kan Arap yarış atlarından 15’inin de yine Bursa Karacabey Tarım İşletmesi'nde açık artırmayla satışa sunulacağı, Eylül veya Ekim ayında İstanbul Veliefendi Hipodrumu’nda 15-20 Arap yarış atının satılacağı ifade edildi.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde at yetiştirilmesi için kurulan ve bugüne kadar binlerce Arap Yarış Atı’nın yetiştirildiği Malatya’nın Akçadağ İlçesi Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen Arap yarış atları özenle yetiştiriliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 64
Bu Ay : 4430
Toplam : 4430

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom