'Reis Bey' Adlı Tiyatro Sahnelendi

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen program kapsamında 'Reis Bey' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

'Reis Bey' Adlı Tiyatro Sahnelendi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Şehir Tiyatrosu, Necip Fazıl Kısakürek'in eseri olan Mahmut Atay'ın genel yönetmenliğini yaptığı 'Reis Bey' adlı tiyatro oyununu Halk Eğitim Merkezi'nde sahneye koydu.

MTTB Malatya Şubesi Başkanı Mücahit Balin, tiyatro oyunu öncesi yaptığı konuşmada, "Çocuklarımızın hayatlarını, dershane koridorlarında geçirmelerine müsaade etmeyelim. Zaten hafta boyunca yoğun bir çalışma temposunun içine giriyorlar. Hafta sonunu da özel hocalarla geçirmelerine müsaade etmeyelim. Çünkü bir gençliğin var olabilmesi için şuurlu bir ruha ihtiyacı vardır. Bu şuurlu ruhun temelinde de iman gelmektedir. Bu imanı, dinimizi çok iyi bir şekilde öğreterek sağlamamız gerekiyor. Bu imanı ve ruhu canlı tutanda sanat, kültür ve spordur. Maalesef son 15-20 yıldır gençlerimiz sisteminde getirmiş olduğu sıkıntılardan dolayı sürekli sınavlara tabi tutularak, sosyal ve kültürel manada gelişimleri engellenmek isteniyor. Buna müsaade etmemeliyiz" dedi.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül ise, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Malatya Şehir Tiyatrosu 'Reis Bey' adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 47
Bu Ay : 3491
Toplam : 3491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom