AKP'den Taştepeliler Derneğine Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, partili yöneticiler ile Taştepe Çok Amaçlı Sosyal Tesiste bulunan Taştepeliler Derneği’ni ziyaret etti.

AKP'den Taştepeliler Derneğine Ziyaret Malatya Haber

Tüfenkçi, burada kadınların yaptığı dokuma halıları inceleyerek kursiyerlerle sohbet etti. Sosyal ve insan odaklı belediyecilik hizmetine sahip olduklarını ifade eden Tüfenkçi, ‘’Taştepe Mahalle Muhtarımıza, Halk Eğitim Müdürümüze ve dernek başkanımıza çok teşekkür ediyor. Yine böyle bir mekanı Taştepe Mahallesi’ne kazandıran Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Semt konaklarının ne kadar işlevsel ve gerekli olduğunu burada bir kez daha görüyoruz.

Özellikle ekonomik yönden geri kalmış mahallelerimizde yapılan bu tür tesisler insanlarımızın maddi kazanç sağlamaları için imkan veriyor. Burada Taştepeliler Derneği aracılığıyla Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu halı dokuma kursu ile kadınlarımız el becerilerini maddi kazanca dönüştürüyorlar. Bu bizlerin, AK Parti’nin temel politikalarından biridir. Kurumlarımız ve belediyelerimiz aracılığı ile gerekli desteği, imkânı vatandaşlarımıza sağlayarak, onların sosyalleşmeyle beraber aile bütçelerine katkıda bulunmalarını önemsiyoruz’’ dedi.

Tüfenkçi, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, ‘’Son yıllarda Halk Eğitim’in bütçesinin arttırılması, kursları yaygınlaştırılması ve bu kurslarda yapılan ürünlerin pazarlanmasına aracı olunması Halk Eğitim Merkezlerinin önemini göstermektedir. İnşallah bu tür faaliyetler daha da yangınlaşarak gelişir diye umuyorum.

Ben burada Taştepe’de kadınlarımızın ne kadar önemli ve güzel bir iş çıkardığını görüyorum ve kendilerini tebrik ediyorum. Kadınların da bir ailenin geçimine katkı sunabileceğini, sosyal hayatta, ekonomik hayatta var olduklarını ve etkin olabileceklerini göstermeleri açısından gurur verici bir tablo. Bizler gazetelerden, televizyonlardan kadınlarımızı şiddete maruz kalmalarıyla veya daha da acısı canlarına kıyılmalarıyla duymak istemiyoruz.

Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatımıza sayısıza katkıları ve başarıları var. Bunları konuşmak, bunları teşvik etmek gerekir. İşte burada Taştepe’de koşullar sağlandığı zaman neler başarılabileceğini görüyoruz. Ben bu vesileyle de kadına şiddeti kınıyorum. Kabul edilebilir bir davranış değildir. Ne adaletin ne de toplumun bu hadiselere kesinlikle göz yummaması lazım."

Taştepeliler Dernek Başkanı Fatma Gürbüz ise, yaptıkları işi önemsediklerini ve daha da büyütmek istediklerini ifade ederek yapılan sosyal tesis için belediyeye teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 6074
Toplam : 6074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom