Ak Parti'den Murat Ortaoğlu'na Ziyaret

AK Parti İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, İl Başkan Yardımcısı Hakan Kahtalı, Nuh Boyraz, Nadir Çalık ve Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ile Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Müdürü Murat Ortoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ak Parti'den Murat Ortaoğlu'na Ziyaret Malatya Haber

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Bizler bu birliklerimizin önemini vatandaşlarımıza yeteri kadar anlatamıyoruz. Esasında birlikten kuvvet doğar ilkesi gereği gübrede, motorinde ve daha birçok alanda çiftçimize önemli avantajlar sunuyor. Aynı zamanda piyasa şartlarında dengeleyici unsur olarak ta görev yapıyor. Özellikle Malatya bölgemizde etkili olan don olayı sonrası çiftçimiz her ne kadar sarsılsa da Tarım Kredi Kooperatifi gibi bir kurumun çiftçimize nefes aldırması, desteklemesi yönünden önemi bu zamanlarda daha çok ortaya çıkıyor. Ziyaret ettiğimiz kırsal bölgelerde bu tip kurumların avantajından ve öneminden yeteri kadar haberdar olunmadığını görüyoruz. Bütün ilçelerimizde teşkilatlanmasını tamamlamış olan Tarım Kredi Kooperatifinden daha fazla faydalanılmalıdır” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Müdürü Murat Ortoğlu ise, “Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği çok güzide bir kurumumuz. Özellikle çok yıllarda yapılan bir değişiklik ile çok daha önemli bir noktaya geldi. Eskiden kooperatiflerimiz Ziraat Bankası’na bireysel olarak müracaat edip oralardan bilançolarına göre kredi tahsisi yöntemini kullanıyordu. Tabi geçmiş dönemlerdeki bilançoların kötü olması hasebiyle özellikle Malatya’da bölge birliğine bağlı bazı Tarım Kredi Kooperatifleri kredi konusunda zorlanıyordu. Son yapılan değişiklik ile artık Ziraat Bankası Merkez Birliği Genel Müdürlüğü’ne totalde krediyi tahsis ediyor, merkez birliği ihtiyacı olan bölgelere gönderiyor. Bu çok önemli bir avantaj ve ciddi bir büyüme getiriyor, hizmet kalitesini de arttırıyor" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 360
Bu Ay : 6444
Toplam : 6444

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom