Ahilik haftası kutlanıyor...

Malatya'da Ahilik Haftası nedeniyle bir dizi faaliyetin yapılacağı bildirildi.

Ahilik haftası kutlanıyor... Malatya Haber

Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın organizesi ile kutlanacak olan Ahilik Haftası kapsamında, 12 Ekim Pazartesi günü saat 09.00'da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Atatürk Anıtı'na çelenk sunacak. Çelenk sunumundan önce anıt önünde Malatya Belediyesi Mehteran Takımı tarafından bir gösteri sunumu yapılacak.
Ahilik Haftası ile ilgili ikinci kutlama töreni aynı gün saat 10.00'da Özel İdare Salonu'nda gerçekleştirilecek. Buradaki törende Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Vali Ulvi Saran'ın günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarının ardından İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Yusuf Benli tarafından Ahilik Kültürü konulu bir konferans verilecek.
Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 13 Ekim Salı günü saat 10.00'da Malatya Belediyesi hizmet binasının yanındaki otopark alanında Şed kuşatma gösterisi, ödül töreni ve katılımcılara Ahilik Pilavı ikram edilecek. Buradaki törene esnaf ve sanatkarların yanında vatandaşlarında katılabileceği kaydedildi.
Öte yandan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, "Ahilik Kültür Haftası'nın ve esnaf bayramının ülkemize ve dünyamıza barışı, kardeşliği, hoşgörüyü, kederden uzak sevinçli günleri getirmesini diliyorum. Ülkemizin ve dünyamızın barışa, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştirmek, ahilik kültürüne inanan bütün sivil toplum kurumlarının asli görevidir" dedi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 1859
Toplam : 1859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom