Sigorta Paralarını Alacaklar

Malatya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Mehmet Ayhan Altunok, meslek yüksek okulu ve üniversite bölümlerinde mesleklerinde bölüm eksikliği olduğunu ve eleman sıkıntısı çektiklerini belirtti.

Sigorta Paralarını Alacaklar Malatya Ekonomi

Sarı Kurdale Lokantası’nda, Malatya Sigorta Acenteleri Derneği üyelerine Sigorta Haftası nedeniyle kahvaltı verildi.
Burada basın mensuplarına açıklama yapan Malatya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Mehmet Ayhan Altunok, zorunlu sigorta oranının yüzde 83 olmasına rağmen, diğer sigorta oranlarının yüzde 40 civarında olduğunu söyledi. Altunok, meslek yüksek okulu ve üniversite bölümlerinde mesleklerinde bölüm eksikliği olduğunu ve eleman sıkıntısı çektiklerini de vurguladı.

Altunok, “Türkiye'de sigorta satışlarının yüzde 65 gibi çok büyük kısmı biz acenteler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu veri, acentelerin tüketici ile sigorta şirketi arasındaki köprü rolünün ve tüketiciye ulaşmadaki öneminin altını çizmektedir. Tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi, sigorta hakkında bilinçlendirilmesi, sektörün geleceği ve tüketicilerin sektöre duyduğu güven açısından büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla bu konuda biz acentelere çok büyük sorumluluklar düşmektedir. "Sigorta Haftası" da bu konuyu hepimize bir kez daha hatırlatacağı için önemlidir” ifadelerini kullandı.

Tarım Sigortaları Havuzu A.Ş (TARSİM) Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ise, kayısı don sigortasının yüzde 45 olmasının düşük olduğu şeklindeki yorumlara karşılık, bunun zirai don sigortasının mecburi olmadığından kaynaklandığını savundu.

Kadak, zirai don ve sigorta konusunda da bilgi vererek, “1 Temmuz itibariyle ekspertiz çalışmalarımız sona erecek. Poliçe bitiş tarihinden bir ay sonra üreticiler tazminatlarını Ziraat bankası şubelerinden alacak şekilde işlemler yapılacak" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom