CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya’nın Akçadağ İlçe Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve il yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Danışma Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

Danışma Kurulunda ilk olarak CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan bir konuşma yaparak “Büyükşehir ile birlikte sorunlar arttı. Muhtarlarımız içme suyu, kanalizasyon, yol sorunlarının nerede , nasıl çözüleceğini bilmiyorlar.Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızın yanında olacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise yaptığı konuşmada, “Halk bize farklı yerlerde farklı görevler veriyor. Akçadağ’da yerel seçimlerde halk bize muhalefet görevi verdi. Bu görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Biz Akçadağ’da belediye seçimlerini kaybettik, köşemize çekilelim anlayışıyla hareket etmeyeceğiz. CHP olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz”dedi.

“BU AFET BORÇ ERTELEMEYLE ÇÖZÜLÜR MÜ?”

“Kayısının dörtte biri Akçadağ’da üretiliyor. Akçadağ, don olayının ardından yine yoksulluğa mahkum edildi” cümleleriyle konuşmasına devam eden Kiraz, “Don olayının ardından hasar tespitine gerek yoktu. Kayısının tamamı yanmış. Meyveler yanmış. AKP İl Başkanı sigorta yaptıranların parasını alacaklarını söyledi. Bunu zaten herkes biliyor. Geçmiş yıldan kayısısı para etmemiş, ekonomik darboğazdaki üreticiler, sigorta yaptıramayanlar ne yapacak? Ne yiyip ne içecekler, çocuklarını neyle okutacaklar? Mayıs ayında tespit biter dediler. Haziran ayı geldi, hala ortada hasar tespiti yok. ‘Başbakana dosya götürdük’ dediler. Sonuçta faiziyle borç erteleme çıktı. Her yıl borçları erteliyorlar. Bu afet borç ertelemeyle çözülür mü? Mutlaka Malatyalı üreticilere alan bazlı veya ağaç başına bir destek verilmelidir” İfadelerini kullandı.

"BİZİM YAYLAMIZI BİZE KİRALIYORLAR

Kiraz, “Yüzyıllardır kullanılan yaylalar kiraya verilmeye başladı. Bizim yaylamızı bize kiraya veriyorlar. Meraları ellerimizden aldılar, yaylaları kiraya veriyorlar. Muhtarlarımız hangi hizmeti kimden alacaklarını bilmiyorlar. Kim muhatap belli değil. Muhtarlar sorunlarla baş başa kaldılar. Akçadağ’ın bu dertleri devam ettiği sürece, CHP’nin sorumlulukları artıyor. Bu yüzden toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 473
Bu Ay : 3017
Toplam : 3017

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom