DSP'den Taziye Ziyareti

Demokratik Sol Parti (DSP) Malatya İl Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP), taziye ziyaretinde bulundu.

DSP'den Taziye Ziyareti Malatya Haber

DSP Malatya İl Başkanı Haydar Levent, "Malatya'nın değerlerinden olan Merhum Ferit Mevlüt Aslanoğlu için taziye ziyaretinde bulunduk" dedi.

Levent, Malatya'nın ortak noktası olan Aslanoğlu'nun şehrin bütün sorunlarıyla yakından ilgilendiğini de sözlerine ekledi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ziyaretlerinden dolayı DSP İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, "Merhum milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu'nu kaybettikten sonra birçok siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve dernekten taziye ziyaretleri alıyoruz. Bugün de DSP İl Başkanımız ile yönetim kurulu üyeleri bizlere taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"MALATYA ÇİFTÇİSİ AYAĞA KALKAMAZ"

Malatya'nın yüzyıllardır yaşanmayan bir afetle karşı karşıya kaldığını ifade eden Kiraz, "Malatya ekonomisinin kayısıya dayalı olduğunu düşündüğümüzde, şehrimizin ekonomisi bir bütün halinde batmış durumda. Bir bütün halinde Malatya ekonomisi zarar gördü. Tabi bu durum, sadece borç ertelemeyle geçiştirilecek bir durum değil" dedi.

Kiraz, kayısının sorunlarıyla ilgili ciddi raporlar hazırladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:
"Kayısının sorunlarına yönelik parti olarak çalışmalar yapıyoruz. Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba'da bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Yetkililere buradan bir kez daha soruyorum; bu yıl Malatya'nın hali ne olacak? Malatya çiftçisinin hali ne olacak? Sadece bir borç ertelemesiyle, bu sorunun çözülmediğini görüyoruz.

Yıllardır erteleniyor. Biz borçların bir defaya da mahsus olsa silinmesini istiyoruz. Bu yıl farklı bir uygulamaya girmeden sigortalı olsun olmasın herkese alan bazlı ya da kayısı ağaç sayısına göre mutlaka bir destek verilmesi gerekiyor. Aksi halde gerçekten Malatya çiftçisinin ayağa kalkması söz konusu değildir. Malatya ekonomisi de ayağa kalkamaz. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda maalesef iktidar partisi yetkilileri her gün açıklamalarda bulunuyorlar. Çeşitli çalışmalar yaptıklarını da söylüyorlar. Ama Haziran ayına yaklaşıldı, ortada hiçbir sonuç yok. Malatya'ya hiçbir yansıması yok."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 392
Bu Ay : 4758
Toplam : 4758

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom