Meslek Yüksek Okulu Taşınıyor

Malatya’nın Akçadağ Meslek Yüksek Okulun (MYO) için ilk kepçe vuruldu

Meslek Yüksek Okulu Taşınıyor Malatya Eğitim

1997 yılında kurulan ve eğitim-öğretim faaliyetini hâlen Battalgazi Kampüsünde sürdüren İnönü Üniversitesi Akçadağ Meslek Yüksek Okulunun Akçadağ ilçesine taşınması için Akçadağ YİBO bitişiğine daha önceden tahsisi yapılmış olan parsele ilk kepçe vuruldu.

Konuyla ilgi açıklamalarda bulunan, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya, "AK Parti Malatya Milletvekillerimizin ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Cemil Çelik’in destekleri sayesinde daha önceden Akçadağ Meslek Yüksekokuluna 25 bin metrekare arsa tahsisi yapılmış, ayrıca 6 Milyon TL, Üniversite diğer kalemleri için ise 1,5 Milyon TL olmak üzere toplam 7,5 Milyon TL ek ödeneğin tahsisi sağlanmıştı.25 Nisan 2014 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen,Akçadağ Meslek Yüksekokulu (MYO) inşaat temel atma çalışmaları başladı.

1997 yılında kurulan ve eğitim-öğretim faaliyetini halen Battalgazi Kampüsünde sürdüren İnönü Üniversitesi Akçadağ Meslek Yüksekokulu (MYO) önümüzdeki dönem eğitim-öğretim hizmetlerini Akçadağ ilçesinde verecek" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 673
Bu Ay : 7470
Toplam : 7470

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom