TSO Meclis Toplantısı Yapıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türk Hava Yolları’nın (THY) Malatya-Ankara gece geliş, sabah gidiş seferinin iptal edilmesine tepki göstererek, “Bu mantığı anlamak zor” dedi.

TSO Meclis Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

TSO Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı TSO Salonu’nda yapıldı. TSO Meclis Başkanı Sami Payza başkanlığında saat 20.00’de yapılan toplantıda konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Soma’da hayatını kaybeden 301 işçi için başsağlığı dilerken, yine vefat eden Malatya eski Milletvekili ve son dönem CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu için de başsağlığı dileklerini yeniledi. TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Özellikle büyükşehir olduktan sonra ve sosyal alt yapısını, sanayi alt yapısını güçlendiren bir il olarak daha ileri noktalara gitmemiz gerekirken, THY Anadolujet’in Malatya-Ankara seferini iptali bizleri son derece üzmüştür. Malatya bunu hak etmiyor. Bu Malatya’ya yapılan büyük bir haksızlıktır. Bu konuda girişimlerde bulunduk. Son 1 haftadan beri bu konu üzerinde yoğunlaştık. Tüm milletvekillerimizi bu konuda aradık ve bilgilendirme yaptık. THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Topcu’ya, THY Genel Müdürü Sayın Temel Kotil’e konuyu ilettim. En son Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a da konunun ehemmiyetini anlattım. Biz günübirlik sabah Ankara’ya gidip, gece dönüyorduk. En gerekli olan uçuş bu. Bu uçuşun iptali Malatya’ya yapılan büyük bir haksızlıktır ve bunun mantığını da anlamak mümkün değildir. Doluluk oranına bakıyoruz; ortalama yüzde 80. Yani bu Türk Hava Yolları'nın uçuş rakamlarına göre gayet iyi bir oran. Malatya ilave seferler beklerken, bu ek seferin iptali bizleri son derece üzmüştür. Bu konunun en kısa sürede düzeltilmesini bekliyoruz. Düzeltilmediği takdirde sivil toplum kuruluşları olarak THY Yönetim Kurulu Başkanından randevu alarak götürmek istiyoruz” diye konuştu.

Erkoç, “KOBİ’ler için pozitif ayrıcalık bekliyoruz. Türkiye’deki şirketlerin yüzde 90’ını KOBİ’ler oluşturuyor. Türkiye’nin ihracatına baktığımızda ihracatında yüzde 53’ünü KOBİ’ler oluşturuyor. Yine ithalata baktığımızda cari açığın azaltılması noktasında da KOBİ’lerin çok düşük ithalat yaptığı ortaya çıkıyor. Demekki KOBİ’lerin desteklenmesi gerekiyor” dedi.

Bankaların yapmış olduğu uygulamalara tepki gösteren Erkoç şöyle konuştu:

“Kredi faizleri yükselirken, kredi faizlerinin haricinde harçlar ve diğer girdilerle, iş dünyasının ciddi sıkıntılar içerisinde olduğu bir süreçte, faiz gelirleri kendilerine yetmiyormuş gibi, farklı adlar altında paralar alınıyor. Bankalarında bu noktada iş dünyasının taleplerini çok iyi değerlendirmeleri ve iş dünyasının üzerinde ellerini çekmeleri gerekiyor."
TSO Meclisi’nde geleneksel hale getirilen eski TSO Meclis üyelerine plaket verilmesi kapsamında TSO Meclis Başkanı Sami Payza ve TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç tarafından işadamları Süleyman Kemer, Hüseyin Yeşil, Saim Güntan, Naim Hamamcı, Hüseyin Çalgın, Hasan Yaşar, Selahattin Çimenyayla, Abuzer Altun ve Mehmet Tecdelioğlu’na teşekkür plaketleri verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 142
Bu Ay : 142
Toplam : 142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom