Tren Sabotajcıları İçeriden

Türkiye, İstanbul'un fethinin yıl dönümü olan 29 Mayıs'ta sefere başlaması planlanan Yüksek Hızlı Trene (YHT) son iki hafta içinde 200'ün üzerinde sabotaj yapıldı.

Tren Sabotajcıları İçeriden Türkiye-Dünya

İstanbul'un fethinin yıl dönümü olan 29 Mayıs'ta sefere başlaması planlanan Yüksek Hızlı Trene (YHT) son iki hafta içinde 200'ün üzerinde sabotaj yapılması "Hırsızlar kabloları rahatlıkla nasıl kesebiliyor" sorusunu akıllara getirdi.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine göre sabotajcılar 'yabancı' değil. Zira bütün hırsızlık vakaları, sistemin kontrolü için elektrikler kesildiği anda gerçekleşti. Yani sabotajları yapanlar, YHT'nin çalışma prensiplerini çok iyi biliyor. Bu da içeriden ve dışarıdan aynı anda düğmeye basıldığı şüphesini güçlendirdi. Peki, trenler yolcu taşmaya başladığında da aynı problem yaşanacak mı? Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine göre böyle bir sıkıntı olmayacak. Sistemin tam olarak devreye girmesiyle bu tür girişimler anında tespit edilecek. Ayrıca halen Ankara-Eskişehir hattında görevli 4 mobil ekibe, Eskişehir-İstanbul seferleriyle 4 ekip daha eklenecek ve söz konusu 8 mobil ekip hat boyunca vardiyalı güvenlik kontrolü yapacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom