Malatya Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi takımlarından Tecdespor'da, Kulüp 2. Başkanı Hulusi Akkoyun görevini bıraktığını açıkladı.

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi Malatya Spor

Akkoyun, Tecdespor’un yönetim kurulunda yer alan kişilerin hiçbir zaman bir araya gelmemesi, takım için aktif hizmette bulunmamaları ve Tecdespor taraftarlarının yeterince takımlarını desteklememeleri nedeniyle bu kararı aldığını söyleyen Akkoyun, sorumlu bulunduğu görevlerden istifa ettiğini kaydetti.

Kukla bir yönetici olmak istemediğini kaydeden Akkoyun, "Tecdespor'un bu durumda olmasında katkısı olanlara karşı çıktığım, Tecdespor'un aslında daha iyi bir yere gelecekken yönetimdeki kişilerin kayıtsızlığı nedeniyle gelemediklerini düşündüğüm için bu kararı aldım. Ben ikinci başkan olarak takımım ve futbolcularımız için maddi ve manevi olarak elimden geleni yaptım.Hatta il dışında olmama rağmen takım için Malatya’ya gelerek takımla ilgilendim ama bu ilgiyi diğer yöneticilerden ve taraftarlardan göremediğimden ve kukla bir yönetici olmak istemediğimden dolayı görevimi bıraktım" dedi.

Akkoyun, gençlerin spor yapması ve zararlı alışkanlıklardan uzak durması adına sportif faaliyetlerin içerisinde yer aldığını dile getirerek, şunları söyledi:

"Ben şahsım adına bunu düşünerek bana sunulan başkanlık teklifini kabul etmiştim ama gördüm ki yönetimdeki diğer arkadaşlar belli bir amaca hizmet etmek,sorumluluklarını yerine getirmek için değil de sadece isimlerinin önüne gelecek etiket için yönetim kadrosunun koltuklarını kapmışlar. Tecdespor yönetiminde yer alan kişiler her fırsatta bu takım için elimizden geleni yapacağız demelerine rağmen; üzülerek belirtmeliyim ki hiçbir şey yapmamışlardır. Bu takıma ben sonradan dahil oldum ve durumlarının bu kadar içler acısı olduğunu düşünmemiştim. Tecdespor takımının bir idari binası,tesisi bile yok.Ben bu gençler için her Malatya’ya gelişimde ise sporcuların dillendirdiği şeyler gerçekten inanılmazdı.

Haklı olarak para alamadıklarını, yeni forma ve ayakkabıya ihtiyaçları olduğunu söylüyorlardı. Ben elimden geldiğince destek olmaya çalıştım ama takdir edersiniz ki tek bir kişi oyunculara ve maçlardaki maliyetlere yetişemez. Ben bir işadamı olarak Malatya’ya ilerde büyük yatırımlar yapacağım ve buradaki başkanlığımın tek amacı gençlere destek olmaktı. Ama görüyorum ki burada yaşanılan aksaklıklar maalesef benim başarı grafiğimi aşağı çekmektedir. Eğer yönetimdeki kişiler sadece adlarını yazdırmak için bu yönetimde yer almak yerine sorumluluk bilincinde olup üzerilerine düşenleri yapmış olsalardı şuan takımın durumu farklı olurdu. Maalesef düzenli olarak bir araya gelmiyorlar ve bizler yönetimdeki kişiler olarak bu takımın iyi olması başarıdan başarıya koşması ve gençler için daha fazla ne yapabiliriz sorularını düşünmüyorlar. Haliyle bu ilgisizlik başarısızlığı doğuruyor.

Ben takımımız için İstanbul’dan sırf gençlerin motive olması için sanatçı arkadaşlarımızı getirirken onlara ihtiyaçları dahilinde maddi destekte bulunmuşken, yerel basına ve oyuncularımıza yemek verip moral gecesi düzenlemişken diğer yöneticilerden maalesef hiçbir adım göremedim. Ben her anlamda İl dışında Malatya’mızın tanıtımını yapabilmek,oyuncu gençlerimizi topluma kazandırabilmek ve onlara güzel bir başarı yolu aralamayı hedeflerken iş çok farklı noktalara geldi ve bu sorumsuzluk benim bu kararı almama neden oldu."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom