Öğrencilere Meslekler Anlatıldı

Malatya İnönü Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Hayriye Başdemir Ortaokulu'nda öğrencilere meslekleri tanıtmak, mesleğinde başarılı olmuş insanlarla öğrencileri buluşturmak amacıyla kariyer günleri etkinlileri düzenlendi.

Öğrencilere Meslekler Anlatıldı Malatya Eğitim

Programa katılan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, doktorluk mesleği ve yöneticilik konusunda öğrencilere bilgiler verdi.

İkinci oturumda Malatya Barosu Başkanı Av. Eyüp Kutlubay, avukatlık, hakimlik, savcılık mesleği ve hukuk fakülteleri hakkında öğrencilerle sohbet etti.

Üçüncü olarak okulu yaptıran hayırsever işadamı Mustafa Başdemir ve ünlü sanatçı İzzet Altınmeşe etkinliğe katıldı.
Malatya Eğitim Vakfı (MEV) eski Başkanı, iş adamı Mustafa Başdemir girişimcilik ve iş dünyasında başarının sırları konusunda öğrencilerle sohbet ederken, İzzet Altınmeşe’de sanat ve sanatçılık hususunda öğrencilerin sorularını cevapladı.

Etkinliğin son oturumunda Battalgazi İlçe Kaymakamı Asalet Karabulut, kariyer günleri etkinliklerinin önemi, siyasal bilgiler fakülteleri, kaymakamlık mesleği ve Türk idari sistemi hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Konuşmacılar etkinlik sonunda öğrencilerin yönelttiği sorulara cevaplar verdi. Programın sonunda katılımcılara öğrenciler tarafından yapılan resimler armağan edilirken, protokol üyeleri tarafından ise plaket takdim edildi.
Okul Müdürü Celal Türkeri, "Okul olarak düzenlediğimiz “Kariyer Günleri Etkinliğimize” katkı ve desteklerini esirgemeyen İnönü Üniversitemiz yönetimine il ve İlçemiz yetkililerine okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.Ayrıca düzenlediğimiz etkinlik öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi ve çok beğenildi “ dedi.

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda yapılan programa Yeşilyurt Kaymakamı Asalet Karabulut, İl Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Berk, Müdür Yardımcısı Nurettin Şahin ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sarıcı ile öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 687
Bu Ay : 6771
Toplam : 6771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom