Tohum Ödemeleri İçin Son Başvuru 30 Haziran

Sertifikalı tohum ödemesi için son başvurunun 30 Haziran 2014 olduğu bildirildi.

Tohum Ödemeleri İçin Son Başvuru 30 Haziran Malatya Ekonomi

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Ödemeler, Tebliğ’de belirtilen usul ve esaslara göre, yurt içinde üretilen sertifikalı buğday, arpa, tritikale, yulaf, çavdar, çeltik, nohut, mercimek, kuru fasulye, soya, yonca, patates, susam, yerfıstığı, kolza, korunga ve fiğ tohumluklarını bitkisel üretim faaliyetlerinde kullanan ÇKS’ye kayıtlı çiftçilere yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

“Desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçiler, ÇKS kaydını yaptırdıkları İl/İlçe Müdürlüklerimize başvuracaklardır. Başvuruların, 2014 yılı yazlık ekimler için Tebliğin yayımlanmasından itibaren 30 Haziran 2014 tarihi mesai bitimine kadar, güzlük ekimler için 1 Eylül 2014 tarihinden 31 Aralık 2014 tarihi mesai saati bitimine kadar yapılması gerekmektedir” denilen açıklamada daha sonra şunlar belirtildi:

“Sertifikalı tohum kullanarak ekim yapan çiftçilere 2014 yılında dekar başına yapılacak destekleme ödemeleri ve ekim normları aşağıya çıkarılmıştır. Konu hakkında daha geniş bilgi almak isteyen üreticilerimizin İl/İlçe Müdürlüklerimize müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 776
Bu Ay : 1294
Toplam : 1294

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom