Ağbaba, TBMM'de Aslanoğlu'nu Andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda Mevlüt Aslanoğlu’yla ilgili yaptığı konuşmada , “Siyaset yaptığı dönem boyunca hep zenginden aldı, fakire verdi, yoksulun yanında oldu ve Malatya'ya unutulmaz yatırımlar yaptı, unutulmaz izler bıraktı” dedi.

Ağbaba, TBMM'de Aslanoğlu'nu Andı Malatya Haber

Soma'da meydana gelen faciada şehit olan bütün işçilere rahmet diledikten sonra, kalp krizinden vefat eden Mevlüt Aslanoğlu’yla 1998'den beri, birlikte siyaset yaptığını kaydeden Ağbaba “Aslanoğlu, nevi şahsına münhasır bir insandı. Alışılmış bir siyasetçi değildi. O, sevgi adamıydı. O, hoşgörü adamıydı. O, herkese aynı gözle bakan birisiydi. O, Malatyalılığını her yerde öne çıkaran birisiydi. O, kendi deyimiyle, Malatya'nın delisiydi. O, Malatya'nın babasıydı. O, yine kendi deyimiyle, modern bir dilenciydi. Siyaset yaptığı dönem boyunca hep zenginden aldı, fakire verdi, yoksulun yanında oldu ve Malatya'ya unutulmaz yatırımlar yaptı, unutulmaz izler bıraktı. Türkiye'de, maalesef, Malatyalılar çok sevdikleri bir ağabeyini, çok sevdikleri bir babasını çok sevdikleri bir kardeşlerini kaybetti. Ben, kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum”ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili olan ve 2 dönem de Malatya milletvekilliği yapan Mevlüt Aslanoğlu, 16 Mayıs 2014 günü İstanbul’da kalp krizinden vefat etmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 620
Bu Ay : 4064
Toplam : 4064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom