Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi

Üniversite öğrencileri arazsında yapılan ankette, yüzde 82’lik dilimi günlük internete girerken, yüzde 22.8’i düzenli gazete okuduğu ortaya çıktı.

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Gençlik ve Malatya” çalıştayının son değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına çalıştayın ve yapılan anket sonuçlarının değerlendirmesini yapmak üzere Gazeteci- Yazar Mehmet Zeki Dinçarslan, Rehber Öğretmen İlyas Sucu, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız yer alırken ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi, Siyasi Parti Gençlik Kolları, Sivil Tolum Kuruluşlarında temsilciler de katıldı.

Değerlendirme toplantısında 579 üniversite öğrencisi üzerinde yapılan anket sonuçları da ele alındı. Üniversite öğrencilerinin sosyal ve kültürel potansiyellerini ortaya çıkarmak için düzenlenen anket sonuçlarında önemli ve bir o kadar da düşündürücü sonuçlar ortaya çıktı.

Öğrencilere gazete okuma alışkanlığı ile ilgili yöneltilen soruda yüzde 22.8’i düzenli gazete okurken, yöneltilen soruda yüzde 62’lik dilimin rast gele gazete okuduğu gözlemlenmiş oldu. Yüzde 19’u en az haftada bir kitap okuduklarını söylerken, yüzde 34,2’si arada bir kitap okuduklarını söyledi. ”Günlük internete girer misiniz?” sorusuna yüzde 82’lik dilimi evet derken, yüzde 18’i internete girmediklerini belirtti.

Yöneltilen soruda yüzde 18’i herhangi bir sivil toplum kuruluşuna üye olduğunu belirtirken, yüzde 67’lik dilimi ise herhangi bir STK’ya üye olmadıklarını, yine hangi meslek grubuna daha çok güveniyorsunuz sorusuna yüzde 20’lik dilimle öğretmenler olurken, yüzde 1,7’lik dilimle bürokratlara güvenmediklerini belirlediler.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Duygu Sağlam, çalıştayların önemli olduğunu belirterek “Aslolan sorunların farkında olmaktır” dedi.

Gazeteci- Yazar Zeki Dinçarslan, düzenlenen çalıştayın anlamlı olduğunu ifade ederek, “Ele alınan konular ile ilgili sorunları önemsemeniz ve çözüm odaklı farkındalık uyandırmak istemeniz, bireysel olarak da sizleri bunu çözmek için çaba gösterdiğinizini kanıtıdır. Hepinizi tebrik ederim” dedi.

Rehber öğretmen İlyas Sucu, çalıştay da toplumsal sorunlara yönelik fikir alışverişinde bulunulmuş olduğunu ifade etti.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre oluşturulan raporlar ve anket sonuçları kitapçık haline getirilerek kamuoyu ile paylaşılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 607
Bu Ay : 7404
Toplam : 7404

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom