A Milli Takımı Soma'da

A Milli Takım ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaşanan maden faciasının ardından Soma’ya ziyarette bulundu.

A Milli Takımı Soma'da Türkiye-Dünya

Ay-yıldızlılar, bugün 9.30’da özel bir uçakla Akhisar’da bulunan askeri havaalanına hareket etti. Milli Takım kafilesi Soma’da hayatını kaybeden madenciler için oluşturulan şehitliği ziyaret etti. Ay-yıldızlı kafile öğle namazı için Soma Merkez Camii’ne hareket etti. Milli Takım ve TFF Yönetim Kurulu, öğle namazının ardından maden faciasında hayatını kaybedenler için mevlüt okutacak.

Son olarak Avdan Köyü'nde taziye ziyaretinde bulunacak olan ay-yıldızlılar, ziyaret sonrası İstanbul’a dönecek ve saat 18.30’da Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri’nde antrenman yapacak.

MİLLİ TAKIM KAFİLESİ VE TFF YÖNETİMİ MADEN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, A Milli Takım futbolcuları ve Teknik Heyeti, maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin mezarlarını ziyaret ederek, karanfil bıraktı.

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden kazasının ardından işçilerin defnedildiği Soma Belediye Mezarlığı içerisindeki maden şehitliğini, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kuruyu üyeleri, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile futbolcuların tamamı ziyaret etti. Heyeti, Türk Kızılay'ı gönüllüleri karanfillerle karşıladı. Basın mensupları ve vatandaşlar Milli Takım'a yoğun ilgi gösterdi. Mezarlıktaki yoğun kalabalıktan dolayı zaman zaman gergin anlar yaşandı. Mezarların üstüne basılmaması konusunda sık sık anons yapıldı. Karşılama heyetiyle tek tek tokalaşan A Milli Takım kafilesi daha sonra maden işçilerinin defnedildiği mezarların önüne geldi. Burada mezarların üstüne karanfil bırakan heyet, dualar okudu. Ziyarette mevlüt ve Kur'an-i Kerim tilaveti okutuldu. Daha sonra mezarlıktan ayrılan ay-yıldızlı kafile Soma Merkez Camii'nde gerçekleştirilecek olan mevlüte katılmak üzere mezarlıktan ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 446
Bu Ay : 4146
Toplam : 4146

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom