Atatürk Anıt'ına Çelenk Konuldu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95’nci yıldönümü nedeniyle Malatya’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Atatürk Anıt'ına Çelenk Konuldu Malatya Haber

Manisa Soma’da yaşanan kömür maden faciası nedeniyle birçok kutlama programının iptal edildiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95’nci yıldönümü nedeniyle sadece Atatürk Anıtı’na çelenk koyma programı gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Şube Müdürleri ile öğrencilerin yer aldığı çelenk programında, bir dakikalık saygı duruşu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Fındıklı, burada kısa bir konuşma yaptı. Fındıklı,”13 Mayıs 2014’de Manisa Soma’da yaşanan üzücü olay, bu yıl ki bayram törenleri üzerine kabus gibi çöktü. Her yıl coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Başbakanlık genelgesi doğrultusunda, gayet sade, şenlik ve tören kısımları iptal, yalnızca çelenk sunma töreniyle geçiştirmiş bulunuyoruz. Gün, birlik olma yaralarımızı sarma günüdür. Gelecek gençlerin omzunda yükselecektir. Birbirimize sarılalım. Farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul edelim. Birbirimize düşmeyelim, bir, diri ve iri olalım. Gelecek Türkiye’nin olsun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 661
Bu Ay : 1284
Toplam : 1284

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom