Kuzey Çevre Yolu İçin İhale Süreci Başlıyor

AK Parti Malatya Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Öznur Çalık, uzun dönemden beri Malatya’nın gündeminde bulunan Kuzey Çevre Yolu’nun yapımı için ihale sürecinin 12 Haziran’da başlayacağını belirtti.

Kuzey Çevre Yolu İçin İhale Süreci Başlıyor Malatya Haber

Milletvekili Çalık yaptığı açıklamada, “Büyükşehir olan Malatya’mızın uzun bir süreden beri ihtiyaç duyduğu Kuzey Çevreyolu Projesi, ihale sürecinin başlamasıyla hayata geçirilecektir. Gelinen son noktada, Malatya’mız için hayati önem taşıyan 53.6 kilometre uzunluğundaki Kuzey Çevreyolu 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’nci maddesi ve toplulaştırma çalışmalarının sonucunda parça parça ihale edilecekken yaptığımız görüşmeler sonucunda bir bütün olarak 12 Haziran’da ihale süreci başlayacaktır. Kuzey Çevre Yolu yapım çalışmaları bu yıl başlatılacak ve ihale sürecinin bitmesi ile birlikte kurumlar arasında gereken koordinasyonun sağlanması çalışmaları da yapılarak, projenin aksamaması konusunda gereken özen gösterilecek” dedi.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ

Proje ile ilgili olarak da bilgi veren Çalık, “Projenin maliyeti yaklaşık 500 milyon TL tutarındadır ve Malatya'ya son dönemde yapılacak en büyük yatırımlardan biridir. Malatya Kuzey Çevreyolu güzergahı Malatya -Gölbaşı -Darende Kavşağından başlayıp, Doğu istikametine yönelen güzergahta Malatya-Elazığ - Pütürge Kavşağında sona ermektedir. Ayrıca Malatya - Darende - Akçadağ kavşağından başlayan bağlantı yolu ile birlikte toplam güzergah 53,6 kilometredir. Proje standartlarında platform genişliği 26 metre (bölünmüş yol) olarak hazırlanmış, yüksek yol standartlarına sahiptir. Projede 14 adet farklı seviyelerde Köprülü Kavşak, 3 adet DDY Geçit ve 4 adet köprü bulunuyor” ifadelerini aktardı.
Çalık, “Bu projeye destek veren başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma Bakanımıza, Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Karayolları Genel Müdürümüze, İl başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. 16 ili de yakından ilgilendiren bu projenin Ülkemize, Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 611
Bu Ay : 6591
Toplam : 6591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom