Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında toplandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nın ardından MASKİ Genel Kurulu toplantısı da yapıldı.
Meclis Toplantısı öncesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehitler ile Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki maden kazasında hayatını kaybeden işçiler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.
Başkan Çakır’ın konuşmasının ardından, ek tekliflerin gündeme alınmasından sonra gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. Meclis gündemi içerisinde yer alan Malatya Belediyesi’nin 2013 Mali Yılı Kesin Hesabı, Encümenin kararı doğrultusunda kabul edilerek tasdik edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan atamalar ile ilgili olarak Meclis’e bilgi verilirken, ayrıca, Belediye personelinin yurtdışı gezilerine katılabilmeleri için Belediye Başkanı’na yetki verildi. Toplantı’da ayrıca, yetkili memur sendikası ile Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesi imzalanması ve uygun görülmesi halinde mezbaha hizmetlerinin ilçe belediyelerine devri için Belediye Başkanı’na yetki verildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemdeki bütçe ile ilgili maddeleri rapor hazırlanması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na, ulaşımla ilgili maddeleri Ulaşım Komisyonu’na, imar ile ilgili maddeleri de İmar Komisyonu’na havale etti.

Meclis, 20 Mayıs Salı günü Saat 14.00’de toplanacak.
Daha sonra MASKİ Genel Kurul Toplantısına geçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başkanlığında gerçekleştirilen MASKİ Genel Kurul Toplantısında, gündemdeki maddeler görüşüldü. Genel Kurul gündeminde yer alan ilk madde doğrultusunda ilgili mevzuat gereği MASKİ’ye yapılan atamalar hakkında bilgi verildi. Daha sonra çeşitli mali iş ve işlemlerle ilgili olarak Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 596
Bu Ay : 6576
Toplam : 6576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom