Dış Ticaret Akademisi Eğitimi Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından başlatılan Dış Ticaret Akademisi eğitimi verilmeye başlandı.

Dış Ticaret Akademisi Eğitimi Başladı Malatya Eğitim

Bölgede faaliyet gösteren firmaların dış ticaret kapasitelerini artırmak amacıyla FKA Malatya Yatırım Ofisi tarafından düzenlenen seminer FKA Salonu’nda başladı.

Seminer öncesinde konuşan FKA Malatya Yatırım Ofisi Birim Başkanı Murat Beyazıt, “Malatya ve Elazığ’da dönüşümlü olarak düzenlemiş olduğumuz eğitimimiz Dış Ticaret Uzmanı Şefik Ergönül’ün sunumları ile 6 gün sürecek olup 2’şer gün halinde 3 bölüm halinde uygulanacaktır. Uygulamalı, pratik ihracat çalışmalarını da yapılacağı eğitimimiz umarım faydalı olacaktır. Halihazırda Malatya’mızda yaklaşık 318 milyon dolar yıllık ihracat rakamına ulaşmış bulunuyoruz. Bu tutarı hali hazırda 199 firma ile gerçekleştirmekteyiz. 2013 ihracat hedefleri arasında 500 milyar dolara ulaşmak için Ajans bölgemiz içerisinde de Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl totalinde de en az 400 firma ile 2 milyar doların üzerinde bir ihracat rakamına kavuşmak istiyoruz. Bunun için alınacak olan eğitimlerle bu ihracat rakamlarını daha yukarılara taşımak istiyoruz” dedi.

İşadamı ve Dış Ticaret Uzmanı Şefik Ergönül de kendisinin 15 yıldan beri işadamı kimliği ile eğitimcilik yaptığını belirterek, “Bende özellik olan şey ihracatçı olmam. Ben yaptığım şeyi size öğretmeye çalışıyorum. Türkiye’nin her tarafından eğitim çalışmaları yapıyorum. Bu yıl benim ihracatta 40. yılım. Yaptığım ve bildiğim bir işi öğretmeye çalışıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 891
Bu Ay : 3375
Toplam : 3375

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom