Malatya'da Hayvancılık Yeterli Düzeyde Değil

Malatya’da, “Besi Hayvancılığında Gelinen Son Nokta-2” konulu düzenlenen panelde, Malatya’da hayvancılığın yeterli ve beklenen düzeyde olmadığı dile getirildi.

Malatya'da Hayvancılık Yeterli Düzeyde Değil Malatya Ekonomi

Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin organizesi ile Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen “Besi Hayvancılığında Gelinen Son Nokta -2” konulu panelin açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, destekli fidan dağıtımı yaptıklarını, ancak kayısı dışındaki meyvelere rağbetin olmadığını belirterek, mono meyvecilik yapılmasını eleştirdi. Tarım ve hayvancılık konusunda yapılan desteklerden de söz eden Selvi, son 10 yılda hayvancılık desteklerin 8-9 kat arttığını vurguladı.

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli ise, yeni teknolojinin kullanılması gerektiğini belirterek, “Toprak su ile buluştuğunda nasıl güzel meyveler veriyorsa, bizler de yeni bilgilerle buluştuğumuzda çok verimli ve kazançlı oluruz” ifadelerini kullandı.

Açış konuşmalarından sonra, hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunanlara plaket verildi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın plaketini, Çalık’ın Ankara’da olması nedeniyle AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi aldı. Diğer plaketleri Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, birlik, dernek ve oda başkanları ile yetkililer verdi.

Daha sonra “Besi Hayvancılığında Gelinen Son Nokta -2” konulu panele geçildi.

Malatya İnönü Üniversitesi su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kazım Şahin’in yöneticiliğini yaptığı panelde, Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nurettin Gülşen, Erzurum Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Arman Hayırlı ve Elazığ Fırat Üniversitesi Ziraat Teknik Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. İbrahim Şeker konuşma yaptı.

Panelde, Malatya’da hayvancılığın yeterli ve beklenen düzeyde olmadığı dile getirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 558
Bu Ay : 2126
Toplam : 2126

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom