Malatya'dan 3 Ödüllü Proje

"Bu Benim Eserim" proje çalışması final ödülleri sahipleriyle buluştu.

Malatya'dan 3 Ödüllü Proje Malatya Kültür-Sanat

Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması Ankara Final Sergisi 06-07 Mayıs tarihinde, Ödül Töreni ise 8 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda yapıldı.

Ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Müsteşar Yusuf Tekin, Bakanlığın üst düzey yöneticileri, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, öğrenci ve çok sayıda velilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Proje Koordinatörü Hüseyin Yücel, 10 Nisan 2014 tarihinde Malatya Bölge Sergisi sonucunda finalist olan 3 çalışmanın, matematik alanında Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden Ali İhsan Boran'ın danışmanlığını yaptığı, Utku Orhan’ın hazırladığı ''düzgün altıgenin çevrel çemberıyle dostluğu'' isimli proje, Yeşilyurt Emine Nezihe Parlak Ortaokulu’ndan Mehmet Mustafa Beydağı’nın danışmanlığını yaptığı, Miraç Bahadır Özcan ve Ümit Bayer’in hazırladığı ''asıl asilliği asallığında'' isimli proje ve Battalgazi Özel Malatya Doğa Ortaokulu’ndan Özlem Baydoğan’nın danışmanlığını yaptığı, Zeynep Sıla Karabulut ve Hatice Betül Baysar’ın hazırladığı ''Meşe ağacı yaprağındaki mucize (koruyuculuğu)'' olduğunu belirtti.

Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu bahçesinde sergilenen projelerin TÜBİTAK Merkez Bilim Kurulu tarafından değerlendirilerek ilk 50 ve ikinci 50 biçiminde gruplandırıldı. Malatya Battalgazi Özel Malatya Doğa Ortaokulu’ndan Özlem Baydoğan danışmanlığını yaptığı, Zeynep Sıla Karabulut ve Hatice Betül Baysar’ın hazırladığı ''Meşe ağacı yaprağındaki mucize (koruyuculuğu)'' adlı projenin ilk 50 proje içerisinde yer alarak derece yaptığını belirtti.
Yücel, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 100 proje arasından ilk 50 ve ikinci 50 içinde yer alan proje sahibi öğrencilere 32 GB’lık tablet bilgisayar, danışman öğretmenlerine ise plaket vermiştir “dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İl ve Bölge Koordinatörü Sadun Kılınç, Türkiye genelinde 42 bin 494 proje başvurusundan, final sergisine 100 projenin yarışmaya hak kazandığını, Malatya’dan da 3 projenin finale katıldığını hatırlatarak, dereceye giren kendilerini gururlandıran öğrenci ve danışman öğretmenleri tebrik edip, bundan sonraki çalışmalarında başarı diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 478
Bu Ay : 4276
Toplam : 4276

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom