Ağbaba, Bahçelerde İnceleme Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, don olayının ardından Malatya’nın çok büyük bir felaketle karşı karşıya kaldığını belirterek, “Zararlar karşılanmazsa, Malatyalılar bu yıl aç kalacak.

Ağbaba, Bahçelerde İnceleme Yaptı Malatya Haber

İktidar partisi milletvekilleri de üreticilerin yaralarının sarılması için destek versin" dedi.
Ağbaba, beraberinde Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Orhan Tanataş ve parti yöneticileriyle birlikte kayısı ve kiraz bahçelerini dolaşarak, don olayının zararlarıyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

Ağbaba, dondan dolayı yanmış ağaçların önünde yaptığı değerlendirmede, “Bahçeleri yerinde inceledik. Hiçbir ağaçta meyve kalmamış. Bu felaketi önümüzdeki günlerde tekrar gündeme getireceğiz. Devlet, Malatya’nın bu felaketten kaynaklı zararlarını umarız karşılar. Gezdiğimiz bahçelerde domura gelmiş tüm meyveler yok olmuş. Bu çok büyük bir doğal afet, bir felaket. Zararlar karşılanmazsa, Malatyalılar bu yıl aç kalacaklar" dedi.

İktidar partisi milletvekillerine çağrıda bulunan Ağbaba, "Bu konuda onların da desteği lazım. Ziraat Bankası’na borcu erteleme, elektrik borcu erteleme, kredi borcu erteleme yetmez. Zaten pek çok üretici mevcut şartlarda kredi çekemiyor. Borçların silinmesini ve alan bazlı destek verilmesi gerekiyor. Devlet, Malatyalıların yanında olmalıdır. Halkın yanında olmalıdır.Tüm üreticilere,tüm Malatya’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.
Ağbaba, Malatya’daki don felaketiyle ilgili meclis araştırma komisyonu kurulması için teklif sunacağını belirterek, “Buradan AKP Milletvekillerine tekrar çağrı yapıyorum. Bizim vereceğimiz bu teklife destek versinler. Malatya’nın yaşadığı felaketi araştıran bir komisyon kurulması için destek olsunlar” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Orhan Tanataş ise, “Malatya’da farklı sebeplerle, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan çok sayıda üretici var. Devletimiz, bir komisyon kurarak yerinde incelemeler yaparsa, bu üreticilerin sorunlarının ne olduğu ve neden kayıt yaptıramadıkları da netleşir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 163
Bu Ay : 1692
Toplam : 1692

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom