3 Mayıs Türkçülük Günü

Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, “Türk Milletinin birliğinden ve vatanın bölünmez bütünlüğünden rahatsız olan hainlerin karşısındaki yegane ve tek güç yine Türk Milliyetçileridir” dedi.

3 Mayıs Türkçülük Günü Malatya Haber

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, 1940'lı yıllarda tüm dünyayı tehdit eden komünizm belasına ve içerideki antidemokratik-baskıcı yönetim anlayışına karşı, ömürlerini Türk Milletine ve inandıkları mefkurelere adamış Türk Milliyetçisi aydınlar çeşitli vesilelerle devlet yönetimine uyarılarda bulunmuş, yapılan yanlışlara dikkat çekmeye çalışmışlardır. Bunun karşılığında yargılanmışlar, büyük eziyetler çekmişlerdir” diyen Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, daha sonra şunları belirtti:

“3 Mayıs 1944 olayları adıyla anılan olaylar Nihal Atsız'ın hakkında açılan dava için Ankara'ya geldiği sırada başlamıştır. Üniversite gençliği bu mahkemeye büyük ilgi göstermiş, mahkeme salonunun içi-dışı hınca hınç dolmuştur. Nihal Atsız içeride savunmasını verirken, dışarıda Türk Milliyetçileri'nin bu gövde gösterisinden rahatsız olan iktidar gençleri şiddetle göz altına almış ve göz altında bulunan 165 genç öldüresiye dövülmüştür. Bu kargaşada Nihal Atsız'da tutuklanarak "tabutluklara" gönderilmiştir.

Türk Milletinin menfaatlerini ve soydaşlarının bağımsızlıklarını savunmanın bedelini işkencelerle ödemişlerdir.
2. Dünya Savaşının seyri ile alakalı olarak Almanlara karşı üstünlük sağlayan Ruslara bu milliyetçi gençleri feda ederek şirin gözükmeye çalışmıştır dönemin iktidarı.

Tıpkı o günlerde olduğu gibi bugün de Türk Milliyetçilerine karşı olan düşmanlık devam etmektedir.
Türk Milletinin birliğinden ve vatanın bölünmez bütünlüğünden rahatsız olan hainlerin karşısındaki yegane ve tek güç yine Türk Milliyetçileridir.

Milletimizin ve Türk Milliyetçilerinin bu tarihi gününü kutluyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 53
Bu Ay : 788
Toplam : 788

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom