Malatya'da Gastro Kongresi Yapıldı

10’uncu Ulusal Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Kongresi Yapıldı.

Malatya'da Gastro Kongresi Yapıldı Malatya Yaşam-Sağlık

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları anabilim Dalı ile Türk Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Derneğinin birlikte düzenledikleri 10’uncu Ulusal Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Kongresi yapıldı.

Anemon Malatya Hotelde gerçekleştirilen kongreye İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Karabiber, Türk Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Derneği Başkanı Prof. Dr. Buket Dalgıç ve çok sayıda davetli akademisyen katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan kongre başkanı İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD öğretim üyesi Prof. Dr. M. Ayşe Selimoğlu, “Kongreler, emeklerimizin belgelendiği ve bilgilerimizin paylaşıldığı ortamlardır. Bu kongrede karaciğer naklinde söz sahibi bir merkez olmamız nedeniyle tüm detayların konuşulacağı bir ‘Çocuk Karaciğer Nakli Kursu’ gerçekleştirmekteyiz. Kongre bilimsel içeriğimizi, hem çocuk gastroenterologlarının en yeni bilgi ve gelişmeleri takip etmesini hem de çocuk hekimi ve aile hekimi meslektaşlarımızın günlük pratiklerinde sık karşılaştıkları gastroenteroloji, hepatoloji ve beslenme ile ilgili problemleri çözebilmelerini hedefleyerek oluşturuyoruz. Bu kongre hem ince detayları ile çocuk gastroenterologlarını cezbedecek hem de gastroenterolog olmayan hekimlere hasta yaklaşımlarında büyük kolaylıklar getirecektir.” ifadelerini kullandı.

Genel cerrahi konusunda dünyada ve ülkemizde yaşanan bilimsel gelişmelerin değerlendirildiği bu ve benzeri bilimsel etkinliklerle aynı zamanda tanışma ve kaynaşma ortamının da sağlandığını belirten İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde gerçekleştirilen karaciğer nakli konusunda bilgiler verdi.

Yapılan konuşmalardan sonra kongrenin bilimsel etkinliğine geçildi ve akademisyenler, Türkiye ve dünyada karaciğer naklinde son durum, dünyada ve Türkiye’de organ paylaşım sistemi, karaciğer nakil endikasyonları ve kontrendikasyonları, karaciğer nakli öncesi hazırlık, son dönem karaciğer hastalığında köprü tedaviler, pediatrik karaciğer nakil tekniği ve terminoloji, karaciğer nakli sonrası yoğun bakım izlemi, enfeksiyonların önlenmesi ve yönetimi, immünosüpresyon, rejeksiyon, vasküler ve biliyer komplikasyonlar ve karaciğer nakli sonrası uzun dönemde izlem konularında bilgiler verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 847
Bu Ay : 2376
Toplam : 2376

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom