"Hazinemiz Ailemiz" Yarışması Sonuçlandı

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından yürütülen “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında düzenlenen “Hazinemiz Ailemiz” konulu ilkokullarda resim, ortaokul ve liselerde kompozisyon, şiir yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Malatya Kültür-Sanat

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları, okul idarecileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, 2014 yılı başında başlatılan “Hazinemiz Ailemiz” projesinin yerel ve ulusal bazda çok fazla yankılandığını söyleyerek, “Hepimiz ev eşyalarımıza, giyeceklerimize, kullandığımız araca çok özen gösterirken, ailemizin bizden beklediği sevgi, saygı, muhabbet, özveri ve nitelikli vakit geçirmeyi hep unutuyoruz” dedi.
Programda ayrıca şiir dalında yarışmaya katılan tüm öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı kitabı, kompozisyon kategorisinde yarışan tüm öğrencilere Türk ve Batı Klasikleri’nden seçilen kitaplar, resim kategorisinde yarışmaya dahil olan minik öğrencilere ise boya kalemleri hediye edildi.

Kompozisyon Ortaokul Kategorisinde birinciliği Sümeyye Akçal (Battalgazi Atatürk Ortaokulu), ikinciliği Sedanur Kurak (Nadire Dernek Ortaokulu) üçüncülüğü ise Şule Kaya (Begüm Kartal Ortaokulu) elde etti. Kompozisyon Lise Kategorisinde birinciliği Nesrin Yaylar (Orgeneral Eşref Bitli Anadolu Lisesi), ikinciliği Songül Apaydın (Orgeneral Eşref Bitli Anadolu Lisesi), üçüncülüğü ise Ayşenur Kaya (Kolu Kısa Anadolu Lisesi) elde etti.

Şiir Ortaokul Kategorisinde birinciliği Yasemin Beyza Kaya (19 Mayıs Fatik İ.O), ikinciliği Züleyha Erdoğan (Hidayet Ortaokulu) ve üçüncülüğü ise Bejnanur Öztürk (Kazım Karabekir Ortaokulu) elde etti. Şiir Lise Kategorisinde birinciliği Zeynep Çarıkçı (Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi), İkinciliği Rabia Yılmaz (Atatürk Kız Anadolu Lisesi) ve üçüncülüğü Ahmet Emin Alhan (Kernek Anadolu Lisesi) aldı. Resim Kategorisinde ise birinciliği Burak Gürhan (Hidayet İlkokulu), ikinciliği, Ferhat Emlek (Hidayet İlkokulu) ve üçüncülüğü Kadir Kızıldağ (Begüm Kartal İlkokulu) aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 738
Bu Ay : 5104
Toplam : 5104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom