Niyaz-i Mısri Anısına Konser

Niyazi-i Mısri anısına sanatçı Ahmet Özhan ve Araştırmacı Yazar Ömer Tuğrul İnançer’in katıldığı bir program düzenlendi.

Niyaz-i Mısri Anısına Konser Malatya Kültür-Sanat

Düzenlenen programa Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyük şehir olarak ilk etkinliğimizi bugün gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde kültürel anlamda çok önemli projelere imza atıldı. Bir şehrin gelişmesi, kalkınması, alt yapı ve üst yapılarıyla birlikte geleceğe hazırlanması çok önemli. Bu çalışmaların yanında sosyal ve kültürel anlamda şehrin gelişmesi, sosyalleşmesi, tarihine sahip çıkması ve bunlara yönelik projelerin yapılmasını çok daha önemli olarak görüyoruz. Dolayısıyla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl içerisinde de sosyal ve kültürel anlamda birçok panel, sempozyum ve tanıtım programı gerçekleştireceğiz.

Niyazi-i Mısri çok önemli bir konu. Çok değerli iki konuğumuz var; Araştırmacı Yazar Ömer Tuğrul İnançer ve Sanatçı Ahmet Özhan. Bu konu hakkında hocamızdan istifade edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Araştırmacı Yazar Ömer Tuğrul İnançer ise, “Türkiye’miz ve halkımız yalnızca bize empoze edilen bilgi diye verilen sloganlardan kurtulmaya başladı. Türkiye’de yalnızca Hz. Mevlana, Yunus Emre ve Hacı Bektaşi Veli yok, bu ecdat yadigarı toprakların her vilayetinde büyük adamlar barındıran mübarek topraklardır.

Kendi hemşeriniz olan Sadettin-i Konevi’yi, Niyazi-i Mısri’yi yeteri kadar tanıyor musunuz? Malatya’da Niyazi-i Mısri’nin ismini taşıyan bir caddesi var, bir de camisi var. Sadece 11-12 sene öncesi böyleydi. Ama bugün sizlerin sayesinde artık Niyazi-i Mısri haftası oluyor, Niyazi-i Mısri külliyesi oluyor, Limni adası ziyaret ediliyor, Limni adasından buraya ziyaretçiler geliyor. Yani elhamdülillah biz artık kendimizi tanımaya başladık” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sanatçı Ahmet Özhan tarafından Niyazi-i Mısri’nin eserlerinden derlenen güzel bir ilahi konseri verildi.

Konser sonrası Araştırmacı Yazar Ömer Tuğrul İnançer ve Ahmet Özhan’a Malatya Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından çiçek ve tablo hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 518
Bu Ay : 2086
Toplam : 2086

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom