TFFHGD Hakemlere Yapılan Saldırıyı Kınadı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Malatya Şube Başkanı Mutlu Dalbudak, Polat Belediyespor ile Pütürge Belediyespor arasında oynanan karşılaşmada hakemlere yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

TFFHGD Hakemlere Yapılan Saldırıyı Kınadı Malatya Spor

Dalbudak, Malatya 2. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi'nde 23 Nisan'da Polat Belediyespor ile Pütürge Belediyespor arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olayları nefretle kınadıklarını ifade ederek, "23 Nisan Çarşamba günü saat 14.00'da Doğanşehir Stadı'nda oynanan Polat Belediyespor-Pütürge Belediyespor müsabakasını Ahmet Yener, Ali Baykara ve Serkan Sefa Önal hakem üçlüsü yönetmiştir. Müsabakanın 60. dakikasında Polat Belediyespor'un futbolcusu Cemal Gülmüş, müsabakanın hakemi Ahmet Yener'e fiili saldırıda bulunmuştur. Bu saldırıda, dernek üyemiz ve il hakemimiz Ahmet Yener, kaşından ve burnundan yaralanmıştır" dedi.

Yapılan saldırının Türk futbolunda derin bir yara açtığını kaydeden Dalbudak, "Polat Belediyesporlu oyuncunun yaptığı saldırıyı nefretle kınıyor, sporun asıl amacının dostluk, centilmenlik ve fair-play olduğunu göz ardı ederek; fanatik ruhlu, saldırgan ve saha içerisindeki başarısızlığını saha dışında arayan birey tavrını takınmıştır. Bu ve buna benzer tutum ve eylemler, bundan önce olduğu gibi, bugün ve bundan sonrada Türk sporuna büyük zarar vermeye ve derin yaralar açmaya devam edecektir. Türk Futbol Hakem, Gözlemci ve Mentör camiaı olarak; hakem arkadaşlarımızın saha içinde verdiği kararlarına karşı yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. İlgili kişi hakkında tüm hukuki işlemleri titizlikle yürüteceğiz. Hakem arkadaşımız Ahmet Yener'e ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 718
Bu Ay : 2300
Toplam : 2300

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom