İslam Dünyasının Geleceği Tartışılacak

“21. Yüzyılda İslam Dünyasının Gelecek Tasavvuru” başlıklı sempozyum, 26-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

İslam Dünyasının Geleceği Tartışılacak Türkiye-Dünya

Eğitim ve kültür alanlarında ilimizde önemli çalışmalar yapmış, sosyal araştırmalara ağırlık vermiş ve bunlarla ilgili çok sayıda panel, seminer, çalıştay, konferans ve sempozyumlar düzenlemiş olan BİLSAM, geleneksel hale getirdiği sempozyumların beşincisini 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirecektir. Daha önceki yıllarda BİLSAM; eğitim, kentleşme, aile sempozyumları ile ulusal düzeyde ve küreselleşm sempozyumu ile de uluslararası katılımlı dört sempozyum düzenlemiştir.

İslam dünyasının içinde bulunduğu sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak bu seneki sempozyumun İslam dünyasının geleceğiyle ilgili olmasına karar verilmiştir.  Eylül ayından itibaren çalışmalara başlanmış değişik üniversitelerden akademisyenlere ulaşılmıştır.

“21. Yüzyılda İslam Dünyasının Gelecek Tasavvuru” başlıklı sempozyum, 26-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Sempozyum altı oturumdan ve bir panelden oluşmaktadır. Oturum başlıkları; İslam Dünyasında Hikmet, Siyaset ve Tarih Tasavvuru; İslam Dünyasında Felsefe ve Siyaset Tasavvuru; Dini İlimler Tasavvuru; İslam Dünyasında Siyaset ve Dil Tasavvuru;  İslam Dünyasının Kültür ve Toplum Tasavvuru şeklindedir. Altıncı oturum ise öğrenci oturumu olup İslam Dünyasına Genç Bakış başlığı altında gerçekleştirilecektir.

Sempozyuma 12 farklı üniversiteden 35 bilim insanı katkı sunmuş; ayrıca Cihan Aktaş, Yıldız Ramazaonoğlu  gazeteci yazar olarak katkıda bulunmuşlardır.

Ayrıca 27 Nisan 2014 Pazar günü saat 20’de Turgay Aldemir’in oturum başkanlığı yapacağı ve Mehmet Güney ve Ramazan Kayan’ın panelist olarak katılacağı “21. Yüzyılda İslam Dünyasının Gelecek Tasavvuru ve Türkiye Örneği”   başlıklı bir panel düzenleneceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 190
Bu Ay : 7336
Toplam : 7336

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom