Malatya 1977 Deneyimine Sahip

Malatya Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Malatya 1977 Deneyimine Sahip Malatya Haber

Ziyarette konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, ziyaret için teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

Emniyet Müdürü Uluayak ise, ziyaretin iadeyi bir ziyaret olduğunu belirterek, “Şuana kadar 3 aylık bir süre içerisinde bir seçim süreci atlattık. Malatya ilinde 2-3 tane miting gerçekleşti ve bunlarda huzurlu bir şekilde sonuçlandı. Seçimler bitti, bundan sonraki ilişkilerimizde basın mensuplarımızın da desteğini yanımızda görmek istiyoruz. Toplumun belirli bir oranda huzur ve güvenin sağlanmasında bir taraftan kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetleri devam ederken, öbür taraftan sivil toplum örgütleri değimiz, basın dediğimiz bu çalışma gruplarını çok büyük etkisi var. Başarı ve huzurun sağlanması sadece polisiye tedbirlerle mümkün olmuyor. Burada hem vatandaşlarımızın desteği gerekiyor, hem basınımızın olayları doğru yansıtması gerekiyor, hem de güzel işlerde bizleri teşvik edici tavır ve hareketlerin yararlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Yeni Emniyet Müdürlüğü binasının Türkiye’de örnek olacağını belirten Uluayak, “Yeni bina 2015 yılının Mart ayında tamamlanması hedefleniyordu. Ancak şuanda daha öne erkene almak için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni binamız tamamlandığında Malatya’ya yakışan, modern ve birçok hizmetin aynı yerde alınabildiği hizmet binasına kavuşmuş olacağız. Birçok yönü itibariyle de başka illere örnek teşkil edecek bir binamız olacak” dedi.

Malatya’nın kendine özgü hasss özellikleri olan bir il olduğunu belirten Uluayak, “Malatya çok kültürlü bir yapıya sahip. 1977 yılında yaşanan acı bir olayın akabinde, sanki toplumsal bir konsersiz sağlamış, herkes bundan sonra bu tür olayların olmaması için hep birlikte hareket eder bir şekilde toplumun huzuru ve barışı için hiçbir ayırım gözetmeden birlikte hareket ettiklerini şuan için ben müşade edebiliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom