Faruk ÖZ, Gündemi Değerlendirdi

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Vagon Onarım Fabrikası’nın lojistik köy olarak demiryolları tarafından aktarım merkezi gibi kullanılması konusunda da çalışma yapıldığını bildirdi.

Faruk ÖZ, Gündemi Değerlendirdi Malatya Siyaset

Partinin Malatya il binasında, il başkan vekili Hakan Kahtalı ve parti yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yapan milletvekili Öz, 30 Mart seçimini değerlendirip, gündemdeki konulara temas etti.
İlk olarak konuşan il başkan vekili Hakan Kahtalı, “Vekilimiz seçim sonrası bir değerlendirme toplantısı yapacak” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz ise, atıl şekilde duran vagon Onarım Fabrikası’nın lojistik köy olarak demiryolları tarafından aktarım merkezi gibi kullanılması konusunda da çalışma yapıldığını bildirdi. Paralel yapılanmadan 30 Mart seçimini değerlendirmeye, yatırımlardan, yeni planlanan hizmetlere kadar birçok konulara temas etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı ı olup olmayacağı ile ilgili konunun istişarelerden sonra belli olacağını belirtin Öz, 30 Mart seçimi sonrasında vatandaşların milli iradenin devam etmesi noktasında karar verdiğini bildirdi.

Zirai don nedeniyle çalışmaların sürdüğünü söyleyen Öz, “Dondan zarar gören çiftçilerimize dekar başına ödeme mi yapılacak, çiftçinin faizsiz ertelenmesi noktasında neler yapılabilir geniş çaplı çalışmalar yapılıyor” şeklinde konuştu.

Paralel yapılma konusunda da , “Bunun kesinlikle bir hizmet hareketi olmadığını, bir örgüt olduğunu, belli zamanlarda ülkenin kurum ve kuruluşlarına girerek, yeri geldiğinde bir ülkeyi kaosa sürüklemek için yapılandırılmış bir örgüt olduğunu görmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Hızlı trenin 2015 yılında Diyarbakır’a kadar projenin tamamlanıp yapım çalışmasına başlanılacağını belirten Öz, “Malatya Baskil Elazığ güzergahında raybüs için de çalışma yapılması için görüşmeler yapıldı” şeklinde konuştu.
Bu arada, bir basın mensubunun 30 Mart yerel seçiminde Malatya’da yeterince bulunmamasıyla ilgili soruya karşılık Öz, “ Seçim sürecinde uygun olduğum günlerde Malatya’da idim.

TBMM İdare Amiri olmam dolayısıyla meclis başkanımız nöbet görevi verdi. Ayrıca 4 gün İstanbul’da Malatyalıların yoğun olduğu bölgelerde seçim çalışması yaparak partimize ve adayımıza daha ne kadar fazla oy kazandırırız onun çalışmasında bulundum. Seçim öncesi ‘1 oy ver oyunu boz’ mesajı ile 150-200 bin kişiye ulaştım. ” diyerek, “Kimse beni partimle ilgili sorgulayamaz. Çünkü, herkes de bilir ki, rüzgara göre savrulan insanlardan değilim. Ben vicdanen müsterihim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 145
Bu Ay : 3702
Toplam : 3702

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom