Turgut Özal'ın Vefatının 21'nci Yıldönümü

Turgut Özal’ın vefatının 21’nci yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Turgut Özal’ın Malatya’nın ve Türkiye’nin gururu olduğunu belirterek, Türkiye’nin bugünlere gelmesinde Özal’ın önemli rolü bulunduğunu söyledi.

Turgut Özal'ın Vefatının 21'nci Yıldönümü Malatya Haber

Turgut Özal’ı anlamanın ve çocuklara anlatmanın büyük önem taşıdığını belirten Başkan Çakır, mesajında şunları belirtti:

“Malatya tarih boyunca her alanda önemli insanlar yetiştirmiştir. Yetiştirdiği bu önemli insanlardan biri de 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’dır. Ülkemizin en buhranlı dönemlerinde ortaya çıkarak, kurduğu partiyle Başbakan olan, ardından da Cumhurbaşkanı seçilen hemşehrimiz Turgut Özal, Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Malatya’nın bağrından çıkarak, Türkiye’deki yasakları kaldıran, tabuları yıkan, dini ve milli değerlerini koruyarak Türkiye’yi dünya gündemine taşıyan ve bugünkü gelişmiş Türkiye’nin temellerini atan 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal, Malatya’nın ve Türkiye’nin gurur kaynağıdır.

Hemşerisi olmakla övündüğümüz 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı anlamak ve çocuklarımıza anlatmak, büyük önem taşımaktadır. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 854
Bu Ay : 15030
Toplam : 15030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom