Aile Hazinemizi Kaybetmeyelim, Muhafaza Edelim

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından ailenin önemine vurgu yapmak amacı ile başlatılan “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında gerçekleştirilen sunumlar aralıksız devam ediyor.

Aile Hazinemizi Kaybetmeyelim, Muhafaza Edelim Malatya Eğitim

Okullarda öğrenci ve öğrenci velilerine yönelik gerçekleştirilen sunumlardan sonra, Başharık Mahallesi  Çok Amaçlı Sosyal Tesisinde de bir program düzenlendi.Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi Koordinatörü PDR Uzmanı Ferat Dalaman’ın konuşmacı olarak katıldığı programa mahalle sakinleri büyük bir ilgi gösterdi.

Aile kavramının önemine vurgu yapan, bugün yaşadığımız birçok olumsuzluğun ana sebebinin aile kavramını yitirdiğimizden kaynaklandığını, toplumsal sorunların temelinde bireysel kalitesizliğin varolduğunu söyleyen Dalaman, “ Batı kültürünün bizimle çelişen anlayışına teslim olduğumuz için kendimizi ve ailelerimizi unuttuk” dedi.

Aile fertleri arasında her zaman iyi günlerin olamayacağının altını çizen Dalaman, problemler karşısında çözüm odaklı bakış açıları sergilememiz gerektiğini belirtti. Aile kurumundan ve değerlerimizden günbegün uzaklaştığımızı ifade eden Dalaman, bunların birçok sebebinin olduğunu söyledi. Karı- koca, çocuk – ebeveyn, gelin - kaynana iletişiminde yaşanan sıkıntıların, düşünmeden hareket etmemizden kaynaklandığına işaret etti.

Özümüzün iyilik, merhamet ve dayanışma üzerine olduğunu söyleyen Dalaman, “ Özümüzü unutmamalıyız. Aile hazinemizi kaybetmeyelim onu muhafaza etmeliyiz” dedi.

Programın sonunda katılımcılar konu ile ilgili PDR Uzmanı Ferat Dalaman’a çeşitli sorular yöneltirken, Genel Sekreterlik tarafından hazırlanan “Hazinemiz Ailemiz” logolu karanfiller aile fertlerine hediye edilmesi için katılımcılara verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 803
Bu Ay : 7600
Toplam : 7600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom