Turizm Haftası Kutlamaları

Malatya’da Turizm Haftası kutlamaları Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenle başladı.

Turizm Haftası Kutlamaları Malatya Haber

Açılış törenine Vali Yardımcısı Abdullah Öztoprak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, davetliler, turizm acentesi temsilcileri ile örgenciler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, “Son yıllarda Bakanlığımızla işbirliği içerisinde Valiliğimiz öncülüğünde yapmış olduğumuz çalışmalarla Malatya'yı turizmde ayağa kaldıracak birçok projeye imza atmış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar sonucu yıl içerisinde sevindirici gelişmeler yaşadık. İlk kez 2 bölgemiz kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi ilan edildi. Karara göre artık Hekimhan Yamadağı ile Karakaya Baraj Gölü kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi.

Bakanlığımızın bu bölgeleri ilan etmesiyle yıllar içerisinde yörede önemli kültür ve turizm faaliyetlerini gerçekleştirilebilecek, bu faaliyetler, yatırımlar destek görecek. Malatya'nın turizmde asıl çekiciliğini, bilhassa yabancı turizm anlamında söylüyorum, Nemrut Dağı oluşturuyor. Pütürge Tepehan beldesi üzerinden Nemrut'a uzanan yaklaşık 100 kilometrelik yolu standartlara uygun hale getirilmesiyle ulaşım eksiye oranla çok kolaylaştı, rahatladı. Artık herkes özel aracıyla da Nemrut'a gidebiliyor. B sayede Nemrut'a giden turist sayısında artış oldu. Geçen yıl hem Malatya'nın hem Nemrut D ağının Japonya ve Güney Kore pazarında tanıtılması için Fırat Kalkınma Ajansıyla ortak bir çalışma yürütmüştük.

Bu kapsamda bu iki ülkenin turizm sektörü ve turizm medyasından insanlar gelip Malatya'yı tanıdılar ve kendi ülkelerinde Malatya hakkında ciddi tanıtıcı yayınlar yaptılar. Hatta Kore dilinde ilk kez Malatya'yı da anlatan bir kitap yayınlandı. Bu tanıtım faaliyetinin bu sezondan itibaren dönüşünün olmasını bekliyoruz. Bu ülkeden çok sayıda turistin Malatya'ya gelmesini bekliyoruz” dedi.

Törende İnönü Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Öğretim Görevlisi Hulusi Binbaşıoğlu ‘Turizmde Teknoloji Kullanımı’ konulu bir konferans verdi. Programın son bölümünde Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği korosu sanatçıları seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla izleyicileri coşturdu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 511
Bu Ay : 7308
Toplam : 7308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom