Ağbaba, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan’da yerel seçimlerin ardından göreve gelen muhtarlarla bir araya geldi.

Ağbaba, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Malatya İlçe

Muhtarların sorunlarını dinleyip, Ağbaba, “Malatya’da ki tüm muhtarlarımızın emrindeyim. Telefonum 24 saat açık. Ne zaman isterseniz yanınızda olacağım" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu muhtarlar toplantısına katıldı. 30 Mart seçimlerinde göreve gelen mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, köy ve mahallelerin sorunları değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Bir seçim sürecini geride bıraktık. Seçimlerden önce muhtarlarımız bizlerin ikinci meclisi olacak demiştik. Şimdi o meclisimizi topladık. Bir çok muhtarımız değişti. Tanışmak istedik. Sorunların ortadan kaldırılmasında beraber çalışacağız. Biz 49 mahallenin tamamının belediyesi olacağız. Köylerimiz arasında hiçbir ayrım yapmadan, bize oy versin vermesin her yere eşit hizmet götüreceğiz. İlçemizde olması gereken çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacağız. Tespitlerimizi yapıp, öncelik sırasına göre hayata geçireceğiz.”

Kızıldaş’ın ardından söz alan CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “Yeni seçilen muhtarlarımızı ve geniş katılımlı ilk meclis toplantısını gerçekleştiren belediye başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Arguvan’ın ismiyle nüfusu arasında ters orantı olduğunu kaydeden Ağbaba, “Meclisteki arkadaşlarım Arguvan’ı çok daha büyük bir ilçe olarak biliyor. Ama Arguvan’ı büyüten nüfusu değil. Arguvan’ın niteliği,hem Malatya’ya hem de Türkiye’ye verdiği değerleri. Arguvan aynı zamanda Türkiye’de örnek bir ilçe. Kardeşçe, barış içinde, hoşgörüyle yaşanılan bir ilçe. Arguvan’da ki ve Malatya’da ki tüm muhtarlarımızın emrindeyim. Telefonum 24 saat açık. Ne zaman isterseniz yanınızda olacağım. 2,5 yıldan beri dertlerinize çözüm bulmaya çalışıyoruz. Köylerimizin, mahallelerimizin gelişmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım. Arguvan’ın ve Malatya’nın gelişebilmesi için katkı vermeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Arguvan’da 30 Mart yerel seçimlerinde Arguvan’ın ilk kadın muhtarlarından biri olan Bozan Köyü Muhtarı Hatun Yılmaz ile Yazıbaşı Köyü Muhtalığına ise Nurhayat Eren seçilmişlerdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 87
Bu Ay : 1655
Toplam : 1655

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom