Malatya Kuzey Yolu Açılacak

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya Kuzey Çevre Yolunun toplulaştırma çalışmalarının yapıldığını ve projenin hükümetin 2014 yılı yatırım programına alındığını açıkladı.

Malatya Kuzey Yolu Açılacak Malatya Ekonomi

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya Kuzey Çevre Yolu'nun Kahramanmaraş Elazığ istikametinde 48,8 kilometre ile Kayseri Kuzey Çevre Yolu bağlantısının; 8,8 kilometre uzunluğunda olmak üzere toplam proje uzunluğunun 53,6 kilometre olduğunu söyledi.

Bülent Tüfenkci, "Kuzey Çevre Yolu başlangıcı Malatya-Gölbaşı yolu Darende ayrımı kavşağından itibaren kuzey istikametine yönelir. Kuyulu mevkiinin 1 kilometre batısında, Kuşdoğan’ın ise 2 kilometre kuzey batısından geçer. Doğu istikametinde olup Malatya yerleşimini kuşatarak geçen güzergahın Pütürge ayrım kavşağından mevcut Malatya-Elazığ yoluna bağlanır. Bağlantı yolu ise Darende-Malatya yolu Akçadağ ayrımından başlar. Doğu istikametinde ilerleyerek kuzey çevre yoluna ulaşır." dedi.

Tüfenkci, bölünmüş yol olarak tasarlanan projenin yüksek yol standartlarına sahip olacağını ve güzergahın Malatya Havaalanı yolu Özal Mahallesi civarında keseceğini anlattı. Tüfenkci, devamında Malatya-Sivas yolunu kesen güzergahın Şahnahan, Hanımın Çiftliği, Hatunsuyu, Battalgazi ve Bulgurlu istikametinde devam edeceğini ve bazı mahalleleri de kapsayacak şekilde 36 kilometrelik toplulaştırma çalışmalarında büyük mesafe alındığını, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi,Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün birlikte tapulaştırma, kamulaştırma ve toplulaştırma noktasında çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Malatya Kuzey Çevre Yolunda toplulaştırma proje ihalesi bedelinin yaklaşık 18 milyon lira tutarında olduğunu belirten Tüfenkci, toplulaştırmanın kamulaştırmaya alternatif oluşturduğunu ve ulaşım alanında yaklaşık 45 milyon lira tasarrufun gerçekleştirileceğini söyledi.

Toplam 125 kilometre uzunluğundaki Keban-Arapgir-Divriği yolunun yapım çalışmalarına bu yıl için ilk etapta hükümetin 5 milyon lira ödenek ayırdığını belirten Bülent Tüfenkci, bu yolun yapımına bugüne kadar yaklaşık 200 milyon lira tutarında bir harcamanın gerçekleştirildiğini belirterek diğer yol çalışmaları hakkında şunları söyledi: "Malatya Gölbaşı ayrımı Darende 6. Bölgenin yol yapım çalışmalarına 4 milyon lira ödenek Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından ayrılmıştır. Yine Malatya Hekimhan 16. bölgede 108 kilometre uzunluğundaki yolumuzdaki çalışmalar için 15 milyon TL, Malatya Gölbaşı yoluna ise 3 milyon TL ödenek ayrılmıştır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 574
Bu Ay : 4018
Toplam : 4018

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom