Adli Tıp Kurumuna Yeni Arsa Tahsis Edildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Malatya’da Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığına yeni hizmet binası için arazi tahsisi yapıldığını belirterek, son 1 yıldır “terör olaylarından” kaynaklanan otopsi işlemleri için Malatya Grup Başkanlığı’na cenaze gelmediğini bildirdi.

Adli Tıp Kurumuna Yeni Arsa Tahsis Edildi Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl Mart ayında Adalet Bakanı tarafından cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergeye 13 ay sonra cevap geldiğini bildirdi.

Ağbaba, Adli Tıp Kurumu Malatya Grup Başkanlığının iş yükünün fazla olması, personel azlığı ve fiziki imkânların yetersiz olması gibi sebeplerle otopsilerde gecikmeler yaşandığını ve bu noktada Bakanlığın acil bir çözüm bulması gerektiğini belirtti.

Otopsilerde 8 saatlik beklemeler olduğunu belirten Ağbaba’nın önergesine vermiş olduğu cevapta Bakan Bozdağ’ın 8 saate varan beklemelerin olduğunu kabul ettiğini ve bunların çok nitelikli vakalarda nadiren yaşandığını ifade ettiğini söyledi.

Bakan Bozdağ, Ağbaba’nın önergesine vermiş olduğu cevapta, 17 Ocak 2014 tarihi itibariyle kurumda 4’ü Adli Tıp Uzmanı olmak üzere 41 personel çalıştığını ve yeni atanan 1 adli tıp uzmanı ile Kurum’da personel sıkıntısı yaşanmadığını ifade etti. Bakan Bozdağ, son 1 yıldır “terör olaylarından” kaynaklanan otopsi işlemleri için Malatya Grup Başkanlığı’na cenaze gelmediğini ifade ederek, otopsi işlemlerinde belirgin bir azalma olduğunu belirtti.
Bakan Bozdağ, ayrıca Malatya’da Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı’na yeni hizmet binası için arazi tahsisi yapıldığını ve bu binanın proje çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 943
Bu Ay : 4741
Toplam : 4741

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom