Yeşilyurt'ta İlk Belediye Meclisi Toplantısı

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi meclisi ilk toplantısını yaptı.

Yeşilyurt'ta İlk Belediye Meclisi Toplantısı Malatya İlçe

Topsöğüt Belediyesi’nin büyük şehir ile birlikte kapatılması ile mahalleye dönüştürülmesinden sonra Topsöğüt Belediyesi binasında Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat başkanlığında toplanan merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi, ilk toplantısını yaparak, komisyon başkan ve üyeleri de belirlendi.

Toplam 31'i AKP'li, 6'sı CHP'li toplam 37 üyesi bulunan Yeşilyurt Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında, meclis başkan vekillikleri, katip üyelikler ile encümen ve komisyon üyeliklerine seçim yapıldı.

Belediye Meclisi'nin ilk toplantısına telefonla davet edilen üyelerin tamamının katıldığı toplantıda konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat, "İktidar ve muhalefet üyeleri ile birlikte önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum."dedi.

Meclis Başkan Vekillikleri, encümen ile Plan-Bütçe ve İmar Komisyonlarında AKP'li üyeler görev alırken, diğer komisyonlarda CHP'li üyelere de yer verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda yapılan gizli oylama ile Meclis 1. Başkan Vekilliğine Ramazan Yakıcı, 2. Başkan Vekilliğine ise Sadin Şahin seçildiler.

Meclisin asıl katip üyeliklerine Ümüt Dağılmışgil ve Bekir Karakuş, yedek üyeliklerine ise Meltem Kavuk ve Kadircan Esin seçilirken, Encümen Üyeliklerine Mehmet Karaman, Nurettin Karaaslan ve Salih Urfalı getirildiler.

Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi açık oylama ile yapılırken, tamamı AKP'li olan Ramazan Yakıcı, Osman Coşkun, Hüseyin Selçuk, Ümüt Dağılmışgil ile Ramazan Çetin bu komisyona seçilen isimler oldular.

Yine İmar Komisyonu için de açık oylama ile seçim yapıldı ve Celalettin Gönültaş, Meltem Kavuk, Şahin Özer, Bekir Karakuş ile Kadircan Esin imar komisyonunda görevlendirildiler.

Ayrıca Gençlik ve Spor, Eğitim, Kadın ve Aile, Kent Kültürü ile Meslek Odaları komisyonlarına da seçimler yapıldı.

Meclisin ikinci toplantısını 9 Nisan Çarşamba günü yapacağı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 496
Bu Ay : 7293
Toplam : 7293

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom