"Dilek Atölyesi" Projesi Başladı

Malatya Gönüllü Kalem Derneği, "Dilek Atölyesi" projesi kapsamında ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Malatya Haber

Yeşilyurt ilçesine bağlı Tohma Köyü Şehit Kenan Çetin İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen programda daha önceden dilekleri alınmış öğrenciler Malatya Park Alışveriş Merkezi’ne getirilerek çeşitli etkinlikler yapıldı.

Küçük çocukların dileklerinin gerçekleştirilmesi üzerine kurulan proje, ilk önce dileklerin çocukların el yazısıyla dilek dilemeleri ayağından oluşuyor. Daha sonra değerlendirmeye alınan dileklerden uygun olan dilekler yapılan çalışmalar sonucu gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Öğrenciler, ilk olarak Malatya Park'ı gezerek, buz pistinde kayak yaptı. Sinema'ya da giden öğrenciler, keyifli vakit geçirdiler. Etkinliğin sonunda öğrencilere dilemiş oldukları hediyeler takdim edildi.

Malatya Gönüllü Kalem Derneği Başkanı Fuat Özhan, "Dilek Atölyesi" projesi kapsamında köy okullarında eğitim gören öğrencilerin dileklerini yerine getirdiklerini ifade etti.

Özhan, dernek olarak topluma yararlı projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirterek, "Şehit Kenan Çetin İlköğretim Okulu ile projenin başlangıcı yaptık ve okul yöneticileriyle irtibata geçilerek çocukların dilekleri aldık. Yapılan değerlendirme sonucu alınan dileklerden uygun olanların gerçekleştirilmesi için ortalama bir ay süren bir çalışma yaptık. Çalışma sonucunda 45 öğrenci için çeşitli hediyeler aldık. Bunun yanı sıra Alışveriş Merkezine gitmek isteyen, sinemada film seyretmek isteyen öğrenciler içinde Malatya Park AVM’de çeşitli faaliyetler gerçekleştirdik" dedi.
Özhan, projenin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 749
Bu Ay : 5943
Toplam : 5943

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom