Şevket Keskin'in Açıklaması

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, hükümetten bu dönem Perakende Yasası’nın çıkartmasını beklediklerini söyledi.

Şevket Keskin'in Açıklaması Malatya Haber

Malatya Bakkallar ve bayiler Odası Başkanı Mustafa Murat ve yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyeleri; MESOB Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Murat, seçim sürecinden geçtikleri ve oluşan yeni yönetimle birlikte MESOB Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret ettiklerini belirtti. Murat, “Birlik başkanımız Şevket Keskin başkanımızı ziyaret etmek istedik. Bu süreçte kendisinden öğreneceğimiz çok şey var her konuda” dedi.

MESOB Başkanı Keskin, “Sürecimizi zor bir süreç, sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Esnafımızın en sıkıntılı olduğu bir süreçten geçiyoruz. Tek dileğimiz Allah milletimize birlik ve beraberlik nasip etsin. Milletimiz seçimlerde iradesini gösterdi ve istikrardan yana tavrını koydu. Bu arada bizi idare edenlerinde yeni yapılacak uygulamalar da ve desteklerde esnaf ve sanatkarlara sahip çıkmalarını bekliyoruz. Malatya büyükşehir oldu ve bu süreçte bizi en çok sıkıntı yaşatacak olan konu marketler konusudur. Belediyelerimizden market şubelerinin açılması konusunda daha hassas olmalarını ve esnafı korumaya yönelik uygulamalar yapmasını bekliyoruz” dedi.

Keskin, “TESK olarak Avrupa ve Türkiye’deki küçük esnaf ve sanatkarın karşılaştırılması amacıyla bir yurt dışı incelemesi yapılacak. Bu çalışma sonrasında hazırlayacağımız dosyayı hükümetimize sunacağız. İnşallah esnaf ve sanatkarın beklentisi olan Perakende Yasası bu dönem çıkar. Biz esnaf kuruluşları olarak birlik ve beraberlikten yanayız. Bakkallar Odası’nın eni yönetim ve denetim kuruluna başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 557
Bu Ay : 7354
Toplam : 7354

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom