Buradayız, Nöbetteyiz

CHP’lilerin Malatya Adliyesi'nin önündeki bekleyişi sürerken, YSK’nın oyların yeniden sayılıp sayılmayacağına dair vereceği karar bekleniyor.

Buradayız, Nöbetteyiz Malatya Asayiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Parti'nin Malatya’nın Hekimhan ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz etmesinin ardından oy pusulalarının getirildiği Malatya Adliyesi önüne gelerek nöbet tutmaya başladı.

Hekimhan ilçesinde seçimi, CHP Belediye Başkan Adayı Ali Seydi Millioğulları 44 oy farkla kazanmıştı. AK Parti’nin İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı itiraz üzerine, oy pusulaları yeniden sayılması için gece saatlerinde İl Seçim Kurulu’na getirildi.

Oy pusulalarını yeniden sayılıp sayılmaması konusunda Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği karar beklenirken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Hekimhan Belediye Başkan Adayı Ali Seydi Millioğulları ve çok sayıda partili adliye önünü gelerek beklemeye başladı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ”Hekimhan’da AKP şantaj ve tehditle sandıktan alamadığı seçimi maalesef masa başında almaya çalışıyor. Yargıyı ve Seçim Kurulu’nu baskı altına alarak büyük bir gerginliğe sebep olmaktalar. Hekimhan’da şantaj yaptı, tehdit etti, insanların üzerinde baskı kurmaya çalıştı, beceremedi, seçimi almadı. Hekimhan CHP’nin adayını seçti. Gerilen Malatya, gerilen Hekimhan. 1 haftadan beri sonuç alamadım. Hekimhan’da yapılan itirazlar sonucunda başarılı olamadılar. Şimdi de tekrar başvuruda bulunarak sandıkların açılmasını istiyorlar. Bu Malatya ve Hekimhan açısından doğru değildir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise, “Türkiye’nin her yerindeyiz çünkü Türkiye bu seçimleri yapamamıştır. 50 yıldan beri en şaibeli seçim yapılmıştır. Bütün Türkiye'de büyük bir şaibe altında olan seçimler vardır. Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’de dürüstlüğe yakın yapılmaya çalışan seçimleri de berbat etmiştir. Buradayız, nöbetteyiz. Yurttaşlarımızla beraber oylarımıza sahip çıkmak için buradayız. AKP, 12 yıllık iktidarlık döneminde ilk defa bu dönemde bir düşüş yaşadı ve bu düşüş giderek de devam edecektir. Türkiye 6-7 gündür oylarını sayamıyor, böyle bir sistem olamaz. Şimdiye kadar böyle bir seçim yaşanmamıştı. Geçerli ve geçersiz oylar birbirine karıştırılıyor. Bilerek yanlışların yapıldığı böyle bir seçim olmamıştı” diye konuştu.
CHP Hekimhan Belediye Başkan Adayı Ali Seydi Millioğulları da, yapılacak sayım sonucunda yine kendilerinin kazanacağını söyledi.

CHP’lilerin Malatya Adliyesi'nin önündeki bekleyişi sürerken, YSK’nın oyların yeniden sayılıp sayılmayacağına dair vereceği karar bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 158
Bu Ay : 1687
Toplam : 1687

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom