Malatya Artık Büyükşehir

Yerel seçimler ile birlikte büyükşehir statüsüne kavuşan Malatya’nın ilk büyükşehir belediye başkanı seçilen Ahmet Çakır, İl Seçim Kurulu’nda mazbatasını aldı.

Malatya Artık Büyükşehir Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Adliyesi'ne beraberinde AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, AK Parti İl başkanı Bülent Tüfenkçi ve parti yöneticileriyle birlikte gelerek İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim İzzettin Duman ve İl Seçim Müdürü Gürsel Dursun’dan mazbatasını aldı.

İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim İzzettin Duman, ”Yerel seçimleri sonuçlandırmış bulunmaktayız. Her yarışın sonucunda olduğu gibi kazanan bir kişi olmuştur. Burada da Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, büyükşehir belediye başkanlığını kazanmıştır. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Bundan sonra tüm Malatya’nın başkanı olmasını içtenlikle diliyoruz. Böyle olacağından da hiç şüphemiz yoktur” dedi.

İl Seçim Kurulu Müdürü Gürsel Dursun, mazbatanın üzerindeki tarihi göstererek, “4.4.2014” esprisi yaptı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya büyükşehir oldu. İnşallah bu Malatya’mıza uğur getirir hizmet anlamında, Malatya’mızın kalkınması anlamında. Malatya’mız ilk defa tarihinde büyükşehir olarak seçimlere girdi ve halkımızın büyük bir teveccühü ile bizleri tekrar başkan olarak seçtiler. Biz bu sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu görevin kutsal bir görev olduğunu biliyoruz.

Dolayısıyla bize olan o büyük teveccühünde bizlere büyük yükler getirdiğini, daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. İnşallah Malatya’mızın dört tarafına da daha çok hizmet gelmesi ve daha adil bir yönetim, daha şeffaf bir yönetim anlayışı ile güzel hizmetleri getireceğiz. Malatya’mızın bütün ilçeleri ile ket merkezi ve kırsal alanları ile birlikte sorunların tespitlerini bu süre içerisinde yaptık. Uyum çalışmaları yapıldı, büyükşehir çalışmaları yapıldı ve zaman kaybetmeden hemen işimize başlayacağız. Bu sürecin Malatya’mız ve tüm halkımız için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 842
Bu Ay : 4640
Toplam : 4640

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom