Alınların Akıyla Döndüler

Malatyalı atletizm sporcuları, Ferdi Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri'nden 7 madalya ile geri döndü.

Alınların Akıyla Döndüler Malatya Spor

Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Ferdi Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri Ankara'da yapıldı. Şampiyona ve Milli Takım seçmelerinde Malatyalı sporcular, 2 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya kazandı. Ferdi Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri'nden başarıyla dönen sporcular, antrenörleri Erdal Altuntaş, Mahmut Aluçluer ve İsmail Genç ile birlikte Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'yı ziyaret etti.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, sporcuları ve antrenörlerini elde ettikleri başarıdan dolayı kutlayarak, "Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri'nden sporcularımız 2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile döndüler. Özverili ve disiplinli bir çalışma sonucunda bu başarı elde edilmiştir. Ben sporcularımızı ve antrenörlerini elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum" dedi.

İl Müdürlüğü olarak her branşa önemli destekler verdiklerini dile getiren Fındıklı, "Sporcularımıza verdiğimiz desteklerin, böyle güzel başarılı sonuçlarla geri dönmesi bizleri oldukça gururlandırdı. Bu sporcularımız önümüzdeki dönemlerde Akdeniz Oyunlarına, Balkan ve Dünya Şampiyonasına katılacaklar, Sporcularımıza ve antrenörlerine ve Esenlik Malatya Spor Kulübünü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Ferdi Yürüyüş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri'nde dereceye giren sporcular ve kazandıkları madalya şöyle:

“Nurullah Kara 3 kilometrede Türkiye birincisi-altın madalya, Derya Karakurt 10 kilometrede Türkiye birincisi-altın madalya. Serkan Doğan 10 kilometrede Türkiye ikincisi-gümüş madalya, Mahsun Çam 3 kilometrede Türkiye ikincisi-gümüş madalya. Mahmut Han 10 kilometrede Türkiye üçüncüsü-bronz madalya, Mustafa Özbağ 10 kilometrede Türkiye üçüncüsü-bronz madalya, Mehmet Şahin 3 kilometrede Türkiye üçüncüsü-bronz madalya.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 281
Bu Ay : 4682
Toplam : 4682

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom