Malatya'nın Bu Pazara İhtiyacı Var

(MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Belediyesi’nin başlattığı çalışma ile yaklaşık 4-5 bin araçlık bir açık oto pazarı kurulacağını belirterek, “Bölgenin en büyük ve en modern açık oto pazarı Malatya’da kurulacak” dedi.

Malatya'nın Bu Pazara İhtiyacı Var Malatya Haber

Yeşiltepe Şehir Mezarlığı Yolu üzerinde Oto Galericiler Sitesi’nin yanındaki alanın Malatya Belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile açık oto pazarına dönüştürüleceğini açıklayan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya Belediyesi hem ilimiz ve hem de bölgemiz için çok önemli bir hizmet eksikliğini gideriyor. Malatya yapılan çalışmanın bitmesi ile birlikte yaklaşık 4-5 bin araçlık bir açık oto pazarı alanına sahip olacak. Belediyemiz alt yapısını bitirerek, hizmete girdiğinde Malatya’ya en azından yarım asırlık bir açık oto pazarı kavuşturulacak. Açık oto pazarı çevresi kapatılarak, modern alt yapısı ve sosyal tesisleri ile örnek bir alan olacak. Giriş ve çıkışları kontrol altında tutulacak. Otomobiller, otobüsler, kamyonetler ayrı ayrı noktalarda tutularak satıcılar ile müşterilere her türlü kolaylığın sağlanacağı bir alt yapısı olacak. Ben esnafımız adına böyle bir hizmeti Malatya’ya kazandıran Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve buraya büyük emek veren Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Mert’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Şevket Keskin, açık oto pazarının kurulması ile Malatya’daki galerici esnafı içinde önemli bir hizmet eksikliğinin giderileceğini ve Malatya’nın ikinci el oto satışında bölgenin önemli merkezlerden birisi durumuna geleceğini kaydetti.
Başkan Keskin, Yeşiltepe hizmetler sitesi alanına bir banka şubesi kazandırmak için girişimlerde bulunduklarını ve galericiler sitesindeki sosyal tesislerde şubenin açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Keskin, bölgeye bir PTT Şubesinin kazandırılması içinde yine girişimlerin sürdüğünü kaydetti.

Keskin, açık oto pazarının yerel seçimlerin ardından hızlandırılacak çalışmalarla kısa sürede hizmete girmesini beklediklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 609
Bu Ay : 4975
Toplam : 4975

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom