MAFSAD Üyeleri Gündüzbey'i Gezdi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) üyeleri, Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey kasabasına gezi düzenledi.

MAFSAD Üyeleri Gündüzbey'i Gezdi Malatya Haber

MAFSAD Başkanı İnan Orhan, temel fotoğraf eğitimlerinin ayrılmaz bir parçası olarak teknik geziler düzenlediklerini, Gündüzbey’e de daha önce birkaç kez geldiklerini, kasabanın gerek tarihi ve kültürel dokusu, gerek insani yapısı itibariyle fotoğraf çekimine çok elverişli olduğunu ve bu sebeple kursiyerleri Gündüzbey’le buluşturmayı tercih ettiklerini söyledi.

Geziye yaklaşık 30 kişinin katıldığını belirten Orhan, 4 aylık periyotlar halinde olmak üzere yılda 3 kez temel fotoğraf eğitimleri düzenlediklerini, her kurs döneminde 20 ile 30 arası kursiyere eğitim verdiklerini, kurs sonunda bir teknik gezi yaparak, kursiyerleri 4-5’er kişilik gruplara ayırdıklarını, her grubun başında da sorumlu olarak ders veren hocalardan birinin bulunduğunu, bu sayede kursiyerlerin hem çekim yapıp hem de soru sorabildiklerini, özetle yaparak yaşayarak öğrenme imkanına kavuştuklarını ifade etti.

Geziye katılan kursiyerlerin çok istekli ve uyumlu olduğunu söyleyen kurs öğretmeni Dr. Hüseyin Semçuk, gezilerde çekilen fotoğrafların bir sonraki derste değerlendirildiğini, bu fotoğraf okuma derslerinde kursiyerlerin, hangi fotoğrafta ne tür hataların yapıldığını, hangi fotoğrafın iyi çekildiğini ve hangi sebeplerden dolayı iyi fotoğraf olduğunu görebilme şansına sahip olduklarını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 527
Bu Ay : 8586
Toplam : 8586

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom