Sertifikalı Tohum Desteği Yatırıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hububat, bakliyat, arıcılık ve sertifikalı tohum üreticilerine bugün primlerin ödeneceğini açıkladı.

Sertifikalı Tohum Desteği Yatırıldı Türkiye-Dünya

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde seçim çalışmasını yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hububat, bakliyat, arıcılık ve sertifikalı tohum üreticilerine bugün primlerin ödeneceğini açıkladı. 
Yerel seçim çalışmaları kapsamında Silvan ilçesine giden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, beraberindeki AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti Silvan Belediye Başkan adayı Garip Gündoğdu ile birlikte esnafı ziyaret etti. Çok sayıda esnafı gezen Bakan Eker, belediye başkan adayı Gündoğdu için oy istedi.

Esnaf ziyaretinin ardından gazetecilere hububat prim ödemeleriyle ilgili açıklamada bulunan Bakan Eker, primlerin bugün çiftçilerin hesabına aktarılacağını söyledi. 2014 yılın ilk üç ayında toplamda 3 milyar 700 milyon ödeme yapıldığını dile getiren Bakan Eker, “Mart ayının 15'ine kadar yıl içerisinde ödeyeceğimiz desteklerin yaklaşık yüzde 40'nı ödedik. Bugün de hububat, sertifikalı tohum ve arıcılık üreticilerine 250 milyon ödüyoruz. Hesaplarına bugün yatıyor.

Yarın çiftçilerin hesabında olacak. Hububat ve bakliyat primleri, sertifikalı tohum icmali gelenlere ara ara ödemeleri gerçekleştiriyoruz. Böylece Ocak, Şubat ve Mart aylarında çiftçiye 3 milyar 700 milyon ödendi. Bereketli ve bol kazançlı mahsuller diliyoruz” dedi.

Bakan Eker, bu yıl sonuna kadar toplam 9,7 milyar lira karşılıksız hibe desteğinde bulunulacağını da sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom