"En Güzel Kuzu Yarışması"

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, "En güzel kuzu yarışması" için başvuruların başladığını açıkladı.

Malatya Kültür-Sanat

Birlik binasında açıklamada bulunan Akın, "Malatya Belediyesi Fuarcılık AŞ. tarafından organize edilen 8.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri,Makine, Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı kapsamında fuar alanında Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa, 4. düzenleyeceğimiz "En güzel kuzu yarışması" ön eleme başvuruları Mart ayı sonuna kadar yapılacaktır" dedi.

Akın, yarışmanın finalinin Mişmiş Park Fuar alanında gerçekleştirileceğini kaydederek, "Yarışmaya katılmak isteyen yetiştiriciler bağlı bulunduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile birlikte 28 Mart'a kadar başvurması gerekmektedir. Bu başvurulardan sonra bağlı bulunduğu ilçede teknik elemanlar tarafından ön eleme yapılacak olup bu elemeler neticesinde sonra finale kalacak 25 en güzel kuzu yarışacaktır.

Bu kuzular ise 5 Nisan Cumartesi günü saat 11.00'de Mişmiş Park Fuar alanında finalde yarışacaklardır. Bu yarışta birinci olana tam, ikinci olana yarım, üçüncü olana ise çeyrek altın verilecek olup, tüm finale kalanlara ise hediye çeki katılım belgesi ve yem verilecektir. Burada asıl amaç yetiştiricilerin teşvik edilmesi, desteklenmesi, üretim için kamuoyu oluşturulması, verimi ve ikizlik oranı yüksek güzel kuzuların ekonomiye kazandırılmasıdır. Bu ve buna benzer programları yapmamızdaki asıl amaç bu yarışta yetiştiriciler arasındaki üretim çıtasını biraz daha yükseltmektir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom